View Single Post
  #3  
Vechi 24.03.2021, 14:33:13
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Papagalule, wikiul are informatia fundamentala ca informatie publica.
Eventual ”papa-galule”, caci a fi asemenea papagalilor e o cinste pentru mine. Invatza sa nu produci aiureala. Papaglii sunt fiinte-pasari dragalase si bune asa ca nu e niciorusine sa semeni papagalule. N-am de ce ma rusina daca ma faci papagal. Blablauri spui dumneat! Ce adevar banal si penibil imi spui de parca as fi cazut din luna si n-am auzit de wiki. Eu am afirmat ca Iisus Domnul e o sursa mult mai credibila de informatii decat oricine. Cei ce au pus pe wiki au ”furat” de la Dumnezeu, de la sfinti, de la biserica. Tu practic te informezi de la ”hoti” iar eu de la cinstiti!

Citat:
Ca pentru prosti. Sa vezi si tu 3 pagini scrise diferit ca zic aceladi lucru
N-am citit ca n-are rost. Sunt tot felul de acuzatii la adresa lui AriE insa cea valabila, pacatul sau e ala care l-am afirmat, stiindul de la sfinti, de pe net.

Citat:
De asta ti-am dat wiki sa vezi ca nici in sursele imediate nu te uiti.
N-am de ce sa ma informez despre adevarurile pe care le stiu. Daca as vrea sa stiu despre erezia lui AriE as citi, m-as documenta, inclusiv de pe wiki, dar de ce sa stiu? Sunt eu inchizitor? Sunt eu un Torquemada ca sa acuz si sa osandesc la moarte? Nu vreau sa stiu mai mult decat am nevoie!

Citat:
Deci recunosti ca asa cum nici intro dogma de baza nu te pricepi canu te pricepi la nimic in teologie.
DECI? DECI RECUNOSC?
Nu boaba de logica si de ratiune si vorbesti mereu de rationalitate. Nu e niciun deci si nu recunosc! De unde le scoti?... demon-stratiile astea complet aberante si absurde?

Citat:
Daca asta nu ai stiut-o atunci cum Dumnezeu stii vreo boaba de teologie?
Cum sa n-o stiu, ti-am spus doar ce era mai important ca sa nu te incurc in paie, sa nu camuflez cu paie ditamai barna, pe care o ai in ochi!.. si te dai teolog, invarti dogme si erezii... esti penibil... vrei sa te lauzi si defapt te dovedesti praf, nici cat un seminarist repetent!
Citat:
Tu stii invataturi de pe sant basme despre Dumnezeu...
Bine ca tu ai facut scoala ca sa aflii si tu de la radio-sant Adevarul despre AriE!

Domnule teolog, repeta ca un papagal, asa ca mine pana inveti, cine stie, poate se prinde ceva de tine:
Citat:
Marturisesc ca asa o fi daca asa a zis pruncul Iisus:
Citat:
Citat:
În prealabil postat de Iisus copil
AriE A NEGAT si a sfartecat HAINA sfântă a DOMNULUI pe care o purta si o poarta Iisus-Credinta (circumcizia, botezul, ungerea, trimiterea, sfintenia, Cuvantul, lucrarea).
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.03.2021 at 14:37:32.
Reply With Quote