View Single Post
  #48  
Vechi 03.06.2021, 15:15:07
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Nu cred ca Dumnezeu lucreaza karâma... ka-arma...
Treaba ta!
Nu e traba mea sa te fac sa intelegi cum lucreaza Dumnezeu ca sa patrunzi Voia Lui si sensul(intelesul) cuvintelor Lui. Eu nu pot decat sa ma rog pentru tine.
Multumesc daca te rogi pentru mine insa e treaba noastra sa intelegem cum lucreaza Dumnezeu tainic. Deci nu ma supar daca incerci sa-mi explici de ce a poruncit Apostolilor si Bisericii sa nu mergem pe caile paganilor si in orase de samariteni sa nu intram? Eu iata am tras atunci concluzia ca nu lucreaza karâma ci asa ca Domnul Hristos-Cuvantul. Poate te-a suparat dar nu m-am referit la tine personal ci cand ies rele din inima mea ele ies la adresa minciunii, rautatii si pacatului si nicidecum la adresa celor cu care dialoghez. N-am interesul sa-ti fac rau ci doar marturisesc spre mantuirea noastra comuna.

Citat:
Tu vrei sa nu crezi decat ce-ti permite ignoranta ta, de care esti responsabil 100%. E rezultatul vointei tale demonstrat de jocul de cuvinte intentionat rau-voitoare; asta te pozitioneaza in randul habotnicilor prea-inchipuiti.
Multumesc pentru analiza si judecata. Nu sunt ignorant ci tocmai ca stiu ce stupida si malefica e metempsioza, yoga, budismul, shamanismul si satanismul sherpesc asiatic de care as vrea sa te feresc si pe tine si pe alti creduli care nu stiu ca se joaca cu iadul crezand si in ”spiritualitatile” si ”religiile” pagane. Practic acolo e cultul iubirii de sine si al abandonului la sataneul suprem iar mantuitorul lor e un ”reincarnat” un copil calauzitor caruia i se inchina toti ca unui Dumnezeu, defapt un copil cretinoid care se da mare si e defapt teroristul suprem care ii duce in iad dupa mintea lui, mintea stapanita de duhurile rele. Astia sunt toti buzii, niste egoisti amagiti care cred in zeitati pagane si in karamele cu laptic. Pentru noi e penibil sa ajungem sa-i luam de oameni ce cred in Dumnezeu sau care ne duc in rai. Care ar fi raiul? Sa ne umplem templul de sobolani si sa avem grija sa nu calcam pe furnici? Sa ne batem cu pumnii si picioarele si sa ne taiem cu toate sabiile si cutitele?Sa terorizam pe oricine si sa spunem vorbe mari fara niciun rost, vorbe de oameni care nu mantuie pe nimeni? E penibil sa crezi in karma cand ar trebui sa-ti dai seama ca aceasta karma e defapt legea pacatului caci pacatul se razbuna pe omul pacatos in timp ce Dumnezeu ar vrea sa-l mantuie caci Domnul e milos.

Citat:
45. Omul bun, din vistieria cea bună a inimii sale, scoate cele bune, pe când omul rău, din vistieria cea rea a inimii lui, scoate cele rele. Căci din prisosul inimii grăiește gura lui.(Lc6,45)
Bunatatea mea incearca sa te scoata din ghearele si mrejele lui antihrist si ale serpilor satanici balauriferi asiatici. Tu nu-ti dai seama si ma urasti crezand ca te mint. Am studiat budismul si metempsihoza si toate prostiile si desfranarile asiatice asa ca de dragul tau spun adevarul despre ele incercand sa te rup de ikiebana si de iedera care s-a catarat pe casa si de spinii si maracinii care ti-au innabusit credinta pana acolo incat sa vezi pe fratele tau ca pe un dusman de moarte. Si pentru cine? Pentru o Kalica... desfranata ce canta pitigaiat ca sa te seduca...

Citat:
P.S. Ignoranta e voluntara si se cuvine a fi spovedita.
P.P. S. N-am raspuns in postul mare...
Dragul meu, ma iarta dar nu te-am certat, nu din rautate ti-am raspuns asa ca puteai linistit raspunde in postul mare caci la asta trebuie postit, la minciunile si credintele pagane care te amagesc si te duc direct in iad.

Citatul complet era
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Nu cred ca Dumnezeu lucreaza karâma. Mai degraba sarpele balaurifer ispiteste si pacaleste oamenii si-i face sa fie ka-arma, rai, ucigasi, vanatori si teroristi. Singuri se pedepsesc si se chinuiesc intre ei prin pacatele care-i stapaneste si-i tine in teroarea necredintai prin politia spiritual-sataniceasca silindu-i sa se supuna terorismului mondial.
Dupa cum vezi nu la tine ma refer, nu tie iti fac rau ci minciunii, cu ea ma lupt ca ortodox tocmai pentru a te scapa din ghearele fiarei cu colti de arginti care te rapune si te ia si te duce in ispita.

Vad ca ti mai mult la Circe decat la Hristos si incerci sa faci asa un amestec... insa o sa iasa o desfranare si o nebunie. Sper ca nu te superi iar si ca nu o sa vrei sa ma reclami pentru tentativa mea de a te salva din valurile si din adancul in care te-ai cufundat atunci cand ai adoptat metempsihoza si reincarnarile ca pe un adevar si ca pe o religie si o revelatie de la Dumnezeu. Sunt minciuni de care foarte greu poti sa scapi si greu poti sa te cureti caci din lagarul satanicesc e toata asia galbejitilor si greu iese cineva spre Hristos dupa ce l-au ucis cu miselie pe omul lor, pe proorocul crestin Sundar-Sing.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 03.06.2021 at 15:23:01.
Reply With Quote