View Single Post
  #59  
Vechi 30.06.2021, 16:55:20
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Eu ma voi mantui in Biserica!
In care? In aia tu-biserica, aia care marturiseste la simbolul credintei ca e mai sus de Tatal, de Fiul si de Duhul si mai sus de cea Cereasca Biruitoare?

Citat:
Nu am iesit cu un pas din Biserica sa ma manance diavolul.
Buna, poanta! Ia reciteste-ti postarile: Judecata, acuzari fara numar, osandiri, mitomanie, nu ma scoti din sectar, prost, nebun, cufurist pe toate firele de discutie, deci dovedesti un comportament huligani si vorbesti tu in numele bisericii, deci te erijezi la a fi tu gura sefilor, esti cel mai mare sef de pe forum, practici inchizitia stiind ca Domnul a venit sa caute oaia pierduta si nicidecum sa loveasca sau sa judece. Deci e clar ca in cunostiinta de cauza te comporti pe dos si iata susti cu tupeu maxim: N-am iesit cu un pas din Biserica.

Da, n-ai iesit din biserica fizic ci doar te-ai invartosat, te-ai trufit si esti exemplul de ortodox pe dos! Deci ai izbutit ca neiesind din biserica sa te faci asemenea huliganilor si sa te inalti pe tine insuti asemenea lui Luxifer.

Ti-am zis ca te iert caci mi-e clar ca nu stii ce faci. Daca nu-mni primesti iertarea pacatele tale te vor pedespi. Eu te iert ca mirean din BOR caci cu mine ai discutat!

Citat:
Stiu ca Biserica, asa cum este ea, si nu inchipuirile altora iesiti din Biserica este cea care aduce mantuirea.
Eu stiam ca Mantuirea o aduce Iisus Hristos, Mesia si cei ce-L urmeaza. El a trimis Duhul Sfant si asa s-a infintat Biserica. Biserica nu se poate ridica mai sus decat capul ei! Biserica nu poate mantui fara Capul ei, Hrisos-Cuvantul, fara Duhul ei Duhu Adevarului, fara slujitorii credinciosi care asculta si fac voia lui Dumnezeu.

Nu-s iesit din biserica ci tu-ti inchipui nebunia asta si crezi ca tu esti in biserica si daca tu esti in biserica atunci iti poti permite orice, sa minti si sa hulesti fara numar. E clar ca tu-ti permiti sa pacatuiesti in biserica!

Citat:
Daca tu zici ca mantuirea este la tine, atunci Biserica ar trebui sa fie la tine, deci Hristos sa faca o noua Biserica, sa fie doar la voi.
Nu pricepi ca acum 2000 de ani a venit intru ale Sale si a fost dat afara? Nu pricepi ca prin unii ca tine istoria se repeta?

Nu-i biserica mea sau a ta ci e biserica lui Hristos-Cuvantul din care unii ca tine Il vor dat afara ca sa se puna ei stapani peste ea.

Citat:
Tu poti sa stai in Biserica ta, ca eu ma voi mantui aici!
Nu pricepi ca-s mirean ortodox din poBOR? Vad ca nu poti imparti biserica cu mine, vad ca pentru necredinta ta in Cele 7 Tr.AP. AI AJUNS UN EXCLUSIVIST!


Citat:
Cat timp voi ati adus inovatii cum putem fi noi acuzati?
Inovatii?

Ai auzit ce este scris la Apocalipsa? ”Noi le vom face pe toate!”
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote