View Single Post
  #330  
Vechi 30.06.2021, 19:09:22
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Eu am sustinut ca repet doar ce se zice in Biserica.
Tu nu repeti ce zice Biserica ci pripeala si necredinta gresita. Nu crezi in Cele 7 Tr.Ap. impreuna cu toti cei ce nu vor sa creada. Va spun ca sunteti pripiti. E dreptul meu!

Citat:
Doar tu te-ai facut profet, ai dat revelatii, ai dat teorii, ai spus ca tot ce spui ca teoria ta este "de sus".
Dovada ca este de sus este ca realitatea este asa cum o descriu in Teoria Pacman3D-nD. Voi globalistii si platistii neglijati apa plata si sustineti ca avionul desi merge perfect drept laser, defapt el face curba in sensul ca misca de manse si se roteste in jurul unui glob sau in jurul polului nord.
Nu am dat teorii ci o singura teorie care nu e din lume caci n-o gasesti la nimeni.


Citat:
Doar de la tine au venit prostenii din astea.
Teoria PacMan3D-nD nu e porstenie ci prostenie e teoria globalailor in care tu crezi, deci tu te dovedesti de prostovan neglijand 73% apa plata.

Citat:
Deja prin ce spui tu canti deja in coruri cu apostolii, essti prea mic ca sa mai fii in Biserica, esti la alt nivel.
Prin ce spun ma stradui sa nu mint pe nimeni. Tu ca mitoman de profesie care esti tu-biserica, ai impresia ca orice spui e adfevarul si dreptatea si sfintenia si ai vrea sa te iau de sef! Esti penibil!

Citat:
Adica tu esti profetul, Petre7 este apostolul ati produs deja profetii, teorii, v-ati facut misiunea, dar nu s-a prins nimeni de asta.
Nu pricepi ca nu-s profet? Cel ce prooroceste si se intampla in tocmai e Hristos-Cuvantul adica cel ce scrie de 65 de ani cartile albe. Doar Dumnezeu si Ortodoxia are Duhul Proorociei ca temelie.

Helooo!!! Petru7 este sosia apostolului Petru.

Citat:
Cam slaba lucrare Moroncel.
Tu esti Bârnaba oxi-moron. Tu-ti faci numarul pe aici. Eu doar dialoghez ca de aia sunt pe forum. Dialoghez in duh ortodox.

Citat:
Moroncele in afara sa fii bataie de joc nu prea poti altceva.
Tu-ti bati joc ca prostul. E o virtute sa fi bataia de joc a trufasilor si orbilor. Cand vor vedea si ei vor inlemni, se vor bloca! Isi vor cere mii de scuze dar va fi tarziu. Asa le trebe daca n-au vrut sa creada!

Citat:
Adica si ridicolul asta al tau este pana la un punct dupa asta esti asa cam homeless teologic.
Ce teologie marturisesti tu? Aia luxiferica? Tu esti tu-biserica ca sa intelegem ca tu esti seful ce te-ai erijat mai sus decat Dumnezeu inversand ordinea si puterea din simbolul credintei? Esti decat un raspopit cu aere de mare teolog. Pai tu nu pricepi nici dogma ce e darmite sa o mai si cunosti. Zici ca teologia este despre viata? Este despre Dumnezeu si despre cunoasterea adevaratului Dumnezeu. Pacalesti ca ai stii ceva, ca ai crede, defapt tu crezi doar in pripeli si le ridici la rang de Dumnezeu si chiar mai sus! Luciferizezi ortodoxia!

Citat:
Esti ca un homeless pe forumul asta iti cam cari sarsanaua de bautura toxica si esti cam beat si drogat. Cam asa pari in youtube-ul tau.
Nu e vorba de cum par ci de ce spun! Aparentele nu stii ca inseala?

Citat:
Lasa prostelile ca nu tine nimeni pe forum la prosteala ieftina din nip.
Nu mai insista sa fac voia ta, ti-am zis ca nu ma lepad de Hristos-Cuvantul pentru ca sa fac pe plac unui pripit! De s-ar aduna cu toti episcopii pripiti tot nu m-as lepada! Voi ar trebui sa va lepadati de orbirea si de pripeala voastra!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 30.06.2021 at 19:24:07.
Reply With Quote