View Single Post
  #919  
Vechi 12.06.2012, 09:54:52
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Ce rastalmacim vsovivi si cu ce anume suntem nedrepti? Ca vedem anumite lucruri pe care ei ar vrea sa-le ascunda? Vino sa vizitezi, daca ai timp si chef, sa vezi orasele care-au fost conduse de PDL-isti, astia cinstitii si dreptii de care zici tu! Vino sa vezi strazi care sunt asfaltate de doar 2 ani de zile sa le vezi cum arata. Mai vino sa vezi si un parc de vreo 5000 mp pe care s-a cheltuit "doar" 9 milioane de euro pentru niste banci, alei, gazon si 2 arteziene muzicale. Dupa ce vei vedea toate astea verifica si declaratiile de avere ale edililor nostrii iar valoarea proprietatilor si a banilor din conturi tripleaza-le ca sa fie cele reale.
Ce proprietati a mostenit Falca mai vsovivi ca inainte de-a ajunge primar a fost foamea-n gat!
Pericolul înroșirii României nu vine de la ei ci de la voi înșivă, iată ai ajuns să pismuiești și să acuzi pe nedrept, așa cum te-au învățat ei să repeți modele gLumii, moda idolului meci superstițios ca să pariezi și sperând că o să câștige gladiatorul tău, din orbire pătimașe, nu vezi cum calci peste creștini și îi dai la lei... la fiare... la fiara roșie.

Deci pericolul este că acceptând USLașii trădători ca partid, defapt nu faci altceva decât să te învoiești cu toate fărădelegile și imposturile și minciunile și diversiunile... astfel că pericolul stă în credulitatea voastră.

Ce a făcut Antonescu slujind fiarei roșii, s-a amăgită că ei vor avea de câștigat sau dreapta... defapt PNLul și dreapta sunt marii perdanți... au făcut ca România să nu mai creadă în Dreptate și Adevăr ci în impostorii roșii, să recredibilizeze găinarii și derbedeii cu diplome foarte mari ce se trag din comunism, fosilele și dinozaurii, torționarii și nomenclatura.

Făcând niște calcule simple se poate observa:

PDL avea 30-35%, iar PNL în jur de 20% când erau singuri sau împreună.

Acum USL are 49% și PSD 11% și PNL 6% și deci per total, PSD+PNL=66%,

Dar cum PNL are în USL cam o treime din aleși rezultă că PNL are 16+5=21% iar PSD 45% la care se adaugă UNPR și PC cu 2-5, care îngroașă tot PSD-ul și PNL-ul, astfel PNL+PC=24% și PSD+UNPR=48%, iar PPDD care este tot de stânga populară are 10%.

Ce se observă?

Antonescu a adus stânga la putere care acum are:

48+10+3=61% iar PNL 21%, iar PC se adaugă sau la PSD sau la PNL, deci PNL reușind doar să-și conserve scorurile anterioare. Restul de 18% este PDL și UDMR...

Deci cârlanul de dreapta s-a iluzionat cu aritatea și a sacrificat dreapta ca să-și conserve și să-și scape pielea proprie și a găștilor sale. Votați-l voi. Iar acum măsurile de dreapta nu mai au nicio relevanță căci PSD abea așteaptă ca Antonescu să se despartă de ei și gata, deci Ponta nu mai are nicio spaimă și nicio motivație ce ar veni de la Bantonescu fumătorul.

În toamnă va fi la fel și mai rău căci Dumnezeu nu ne ferește de propria prostie și alegere astfel că parlamentul va fi 60% PSD și 30% PNL și 10% restul.

Deci iată cum strategia marelui fumător a fost menținerea la privilegii a PNLului, menținerea în opoziție la viitoarele parlamentare cu sacrificarea întregii drepte și a lor căci vor forma opoziția.

Mie puțin îmi pasă de dreapta căci eu sunt de stânga, dar nu de strânga USLașe sau globalistă sau bolșevică, ci eu sunt de stânga creștină pro monarhistă, deci eu chiar mă bucur că s-au sinucis dreptacii, însă plâng după măsurile cele drepte care aparțineau dreptei creștine și plâng pe poporul păcălit și reîntors în neocomunism.

Iar acuma fumătorul prins în capcana roșie nu știe cum să iasă de acolo... va ieși abea când vor ajunge în opoziție și când dictatura roșie va începe să bage din ei la răcoare... pe drept și controlul presei va fi total.

Ce vom avea în toamnă?

Un PDL și PNȚ distrus care or să aibă împreună 5% și un PNL în parlament și în teritoriu cu 20%, restul va fi roșu răutăcios.

Deci eu îl felicit pe domnul Antonescu pentru că ne-a scăpat de exclusiviștii de dreapta însă cu prețul restaurației comuniste.

Bun plan!

Last edited by vsovivi; 12.06.2012 at 10:07:43.