View Single Post
  #81  
Vechi 12.04.2013, 09:22:39
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sophia Vezi mesajul
Sunt de acord cu AlinB aici. Intrebarea pe care o pun mereu si mereu este de ce nu se opresc oamenii? De ce nu se abtin, mai ales daca nu au cu ce creste copii si au probleme de sanatate?
Eu asta nu inteleg.
Sau daca ii faca, sa-i dea in crestere la altii care nu au.
Adica ce sunt acestia un fel de soi de prasila :) ?

Pai intr-un fel sau altul asta fac-ii dau altora sa-i creasca punandu-i in orfelinate sau mai rau asezandu-i la rascruce de drumuri.Poti lua cu incredere de acolo caci nu cred ca va veni nimeni sa-ti faca o oferta la usa.
Sau poti incerca sa intrebi din sat in sat daca sunt familii sarace cu copii multi,le-ai face o vizita si i-ai intreba direct.
Este o modalitate mult mai putin probabila,urmata poate si de intregi hartuiri din partea familiei copilului,neplaceri ,time consuming etc.
Mult mai simplu este calea legala,parerea mea.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote