View Single Post
  #27  
Vechi 04.12.2008, 22:11:54
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Intr-un an am cazut si mi-am fisurat colana in cateva locuri. Neurochirurgul meu m-a pus inntr-un corset de ghips si mi-a spus; revii dupa 2 saptamani facem RMN daca nu e bine scoatem ghipsul si prindem toata coloana cu tije de metal. Cu greu am urcat la Cetatuia, parintele era in altar ma astepta.. vino, stai colea fata! E greu ghipsul asa-i?.. apoi la plecare mi-a spus incepe postul...apoi vine pastele..sa vii sa te impartasesc dar pana atunci sa NU scoti ghipsul.. Am revenit la medic, am facut RMN si mi-a spus trebuie operat numaidecat! Am refuzat cu nadejdea la parintele meu. Nadejdea nu mi-a fost in zadar..a trecut postul, a venit Pastele si din mila Domnului fara ghips pe picioarele mele am urcat dealul pentru a primi Sfanta Taina din manutele parintelui meu iubit.

Sotul meu urma sa faca o operatie pe creier. Avea tumora! O femeie internata la spitalul Neurochirurgir Iasi, mi-a iesit in cale de nicaieri..si mi-a spus atat! vezi pe geam biserica aceea? acolo sa urci! cauta-l pe parintele Teofan si te va ajuta. Am urcat, parintele in usa altarului spune ..mai da mult a durat pana ai ajuns la mine, noroc cu fata aceia..
Reply With Quote