View Single Post
  #8  
Vechi 14.02.2013, 12:13:34
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Si inca o problema: racirea brusca a aerului dinainte venirii aparitiei. Se spune ca aparitia era precedata de racirea brusca a aerului. "Ca și alte dați, o serie de fenomene atmosferice fură observate de asistență, al cărei număr a fost evaluat între cincisprezece și douăzeci de mii de persoane, poate chiar mai mult: o răcire bruscă a atmosferei, o întunecare a soarelui"
Stiam din paranormal ca racirea brusca a atmosferei apare atunci cand vine un spirit, duh (e destul de cunoscut fenomenul). De exemplu in cartea http://www.sfaturiortodoxe.ro/marii-ini ... ul-tau.htm
tanarul povesteste: Si, în timp ce mă aflam în această stare binecuvântată, mi-a trecut prin minte gândul: „Ce-ar fi dacă as intona vreun kirtan hindus sau as spune vreo mantrăl Oare voi intra într-o altă stare, sau n-o să se întâmple nimic?“. M-a cuprins această curiozitate stupidă, dorinta de a observa influenta pe care o va avea asupra mea această „practică“ hindusă." "N-am apucat bine să rostesc mantra, si îndată lucrurile s-au schimbat." "O adiere glacială a miscat crengile si mi-a umplut sufletul de fiori. Am încetat totodată să mai simt în vreun fel harul lui Hristos" "Nu exista nici o explicatie naturală pentru un vânt atât de înghetat, nici pentru timpul foarte scurt cât a durat. Sunt convins că nu a fost vorba de un fenomen natural, chiar dacă a miscat crengile copacilor."
Reply With Quote