View Single Post
  #102  
Vechi 25.10.2018, 21:33:13
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul

eu recunosc, nu cred. ma bate gandul de ani buni sa merg la spovedanie, dar cum pot sa ma duc si sa incep cu Doamne, stii ca nu cred in Tine! pentru ca numai asa as incepe, nu altfel. daca nu ar trebui sa incep cu asta mi-ar fi usor, dar nu merge, pentru ca daca iau hotararea asta trebuie sa spun cu glas tare si ceea ce-mi spun in minte.
Aberatii...

Tu crezi in Dumnezeu si se citeste de la o posta lucrul asta.
Si se vede cum te trage Duhul prin toate cele din jurul tau sa iti lamuresti indoielile si nelamuririle.
Prin forum si prin restul.
Si are rabdare cu tine si te asteapta sa te convingi...
Si te trage sufletul (se vede asta) spre spovedire si te impinge si constiinta... Dar tu nu vezi toate astea ce ti se intampla..

Du-te la spovedanie si vezi la fata locului. Planifici si visezi ce anume legat de spovedanie? Pt ca toti pleaca bucurosi de acolo... Succes si sa ne spui cum te simti dupa. Si lasa textele si scuzele, orice preot e bun.

Esti ca un bolnav de cancer care asteapta sa vada ca si ultimul bolnav de cancer este vindecat 100% de tratamentul vechi de zeci de ani doar ca sa se convinga el la fata locului pt ca altfel refuza tratamentul... Ce anume astepti sa te convingi? Moartea? Boala? Durerea?

Last edited by gpalama; 25.10.2018 at 21:37:43.
Reply With Quote