View Single Post
  #4  
Vechi 13.01.2012, 13:54:31
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de miles to truth Vezi mesajul
"Noi marturii despre Parintele Arsenie Boca", Editie ingrijita de Ioan Cismileanu, editura Agaton, colectia "Ortopraxia" Fagaras, 2005
in carte este mentionat si numele femeii care a spus asta, dar nu stiu daca ar trebui sa il spun, desi gasesti multe povestioare ale dansei pe internet cu Parintele Arsenie Boca
Le stiu. Am vazut cam toate filmuletele si am citit cam toate marturiile de pe internet (cele pe care le-am gasit bineinteles). Dar am zis, asa cum nu cred ca parintele ar fi sustinut ca este un lucru benefic (este dautator de fapt) sa citesti Visul Maicii Domnului, asa nu cred nici acest lucru. Nu ar fi o invatatatura care ar contrazice acest lucru, dar nici nu este nici una care sa sustina asa ceva. Si e un lucru care se poate intalni destul de frecvent. Acest lucru ma face sa cred ca ar fi fost o indicatie, cel putin, in acest sens.
Eu nu spun ca dna respectiva minte, dar e clar ca unele lucruri nu corespund cu adevarul. Unele sunt cosmetizate constient, altele sunt completate ce ceea ce se crede ca ar fi spus parintele in anumite cazuri si unele sunt pus si simplu o plasmuire inconstineta a mintii.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote