View Single Post
  #5  
Vechi 23.02.2014, 22:56:55
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Fiecare are postări bune și mai puțin bune. Unele mai relaxate dau naștere la interpretări ca acestea... Dar de aici și până la a spune că își hrănește orgoliul postând pe forum este cale lungă. Fără supărare, nu cred că aveți dreptate în ceea ce îl privește pe Alin. Eu din contră, cred că vrea să ajute, în general, și are o abordare minuțioasă a problemei. Iar uneori mai și glumește, că oameni suntem. După spusele Sf. Antonie cel Mare nu e bine să întindem prea tare arcul cu frații, mai și glumim din când în când.

Referitor strict la topic - teoria ca teoria, dar practica ne mănâncă. Nu știu ce-aș face dacă într-adevăr m-aș întâlni cu un baiețel zgribulit de frig, poate că l-aș lua și l-as duce undeva la căldură... dar eu una nu mă pot lăuda că mi-aș da haina de pe mine. (odată însă i-am dat o pereche de mănuși unei bătrânici, dar desigur este mai ușor să te lipsești de niște mănuși decât de o haină).

PS: tot respectul pentru reacția norvegienilor din videoclip . și nu sunt ortodocși cu acte ca noi !

Last edited by mirela.t; 23.02.2014 at 23:02:03.