View Single Post
  #9  
Vechi 09.11.2007, 18:06:33
Noesis Noesis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2007
Mesaje: 320
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Citat:
În prealabil postat de erzbet
Celulele stem sunt prelevate din cordonul ombilical la nastere(la optiunea parintelui)
http://www.ncsl.org/programs/health/genetics/embfet.htm

There are four primary sources for embryonic stem cells: existing stem cell lines, aborted or miscarried embryos, unused in vitro fertilized embryos, and cloned embryos

...cele patru mari surse de celule stem... din legislatia americana: 1 liniile de celule stem existente, 2. embrionii avortati sau avortati spontan, 3. cei fertilizati in vitro si nefolositi 4. embrionii clonati
:D Ala nu e un site cu legislatie americana, ci doar un site al unei rganizatii.
Eu am auzit ca se fac produse cosmetice din placenta -- dar din embrioni, sau copii avortati, n-am auzit de asa ceva, si nu cred. Dati un exemplu de produs cosmetic facut din asa ceva. Cozia, daca stii ceva, da informatie completa ca sa vedem, nu raspandi zvonuri asa, unii cred tot ce li se spune.

Celulele stem se pot folosi in vindecarea unor boli foarte grave/incurabile altfel. Daca e moral sau nu, asta-i alta treaba.

Jenica, Morfina nu e facuta din copii avortati! Morfina este o substanta asemanatoare opiumului, adica din mac, care ia durerea celor bolnavi de cancer si spre moarte. Da dependenta, de asta nu se prea da la cei care mai au sanse sa supravietuiasca.
Reply With Quote