View Single Post
  #30  
Vechi 02.04.2009, 23:42:43
monica.miholca
Guest
 
Mesaje: n/a
Angry

Citat:
În prealabil postat de benisor Vezi mesajul
POSTAT DE GEO

Asta numai in legatura nu te pune cu Dumnezeu!!!
Nu se poate sa ne batem joc de lucrurile lui Dumnezeu, de LAUDA Lui in asa HAL... nu putem sluji la 2 domni... e lucru dracesc o astfel de muzica! Cum poti amesteca muzica lumeasca cu cea de lauda lui Dumnezeu intr-o sg cantare???? Dne miluieste!

NE INSELAM AMARNIC cu astfel de "muzica crestina"!!! e DRACEASCA, iertare de expresie!!! dar asta e ADEVARUL!!!

Nici macar muzica "duhovniceasca" de la Oaste nu mai este ce a fost! a iesit din simplitatea ei si a intrat intr-un duh lumesc, s-a laicizat cam 90%! mai e oleaca si avem si la TV un PricesneTV house, hard rock, si manele!!! scoate dracu si de astea ca ne faca sa ne batem joc de Dumnezeu!!

EU NU ITI DAU DREPTATE.CE SCRIE IN BIBLIE

Psalmii 33:2 Lăudați pe Domnul cu harfa, lăudați-L cu alăuta cu zece coarde

AICI SE FOLOSEAU INSTRUMENTE
APOI
Psalmii 149:1 Lăudați pe Domnul! Cântați Domnului o cântare nouă, cântați laudele Lui în adunarea credincioșilor Lui!
LUI DUMNEZEU II PLAC CINTARI NOI CINTATE DE NOI DECI ZICE SA CINTAM O CINTARE NOUA
APOI
IEREMIA 33
Ieremia 33:11 strigătele de bucurie și strigătele de veselie, cântecele mirelui și cântecele miresei, glasul celor ce zic: ,Lăudați pe Domnul oștirilor, căci Domnul este bun, căci în veac ține îndurarea Lui!' Glasul celor ce aduc jertfe de mulțumire în Casa Domnului. Căci voi aduce înapoi pe prinșii de război ai țării, și îi voi așeza iarăși ca odinioară, zice Domnul."
PSAMUL 150
Psalmii 150:3 Lăudați-L cu sunet de trâmbiță, lăudați-L cu alăuta și harfa!
Psalmii 150:4 Lăudați-L cu timpane și cu jocuri, lăudați-L, cântând cu instrumente cu coarde și cu cavalul.
Psalmii 150:5 Lăudați-L cu chimvale sunătoare, lăudați-L cu chimvale zângănitoare!
Psalmii 150:6 Tot ce are suflare, să laude pe Domnul! Lăudați pe Domnul!


LAUDATIL CU SUNET DE TRIMBITA,CU ALAUTA,CU HARFA,CU TIMPANE,CU CHIMVALE SUNATOARE,CU CHIMVALE ZANGANITOARE.
EU CRED CA ORICE CINTARE CARE ARE UN MESAJ DUMNEZEIESC NU O PUTEM CATALOGA ASA CUM AI FACUT-O TU.
ORICE CINTARE CARE ARE UN MESAJ DUMNEZEIESC SI ITI UMPLE SUFLETUL DE BUCURIE EU CRED CA MERITA ASCULTATA


AM SI EU UNA CARE MERITA ASCULTATA MAI ALES CA VINE PASTELE.GOLGOTA

http://www.youtube.com/watch?v=2nEOL...om=PL&index=23

http://www.youtube.com/watch?v=ga5Ru739BDU
Nu te supara, dar mi-e si rusine sa le ascult!!!
Sa cantam despre Patimile Mantuitorului ca o melodie de muzica usoara?! ce traire poate sa produca aceasta melodie? e ingrozitor!cat de superficial, de profanator, de rusinos!!!
nu, multumesc.
Reply With Quote