View Single Post
  #9  
Vechi 14.02.2012, 18:23:46
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Tot ce stiu este ceea ce e scris in prima postare. Acolo este si numarul de telefon al parintelui Marian Tudor.
De asemenea se poate dona 2% din impozit, e pus si formularul intr-o postare.
Banii se pot trimite cu mandat postal, acum insa cred ca e mai urgenta mancarea si imbracamintea, pampers-uri, etc
Am cautat acum pe internet...in general in marile zone comerciale: Carrefour, Real, METRO.

Puncte de colectare a alimentelor greu perisabile organizate de catre Crucea Rosie Romana:

Persoanele care vor sa contribuie cu alimente greu perisabile pot face donatii prin intermediul Bancii de Alimente a Crucii Rosii in toate magazinelor din retelele: Carrefour, Real, Mega Image si Metro. Alimentele de baza sunt: malai, faina, zahar, orez, paste fainoase, conserve de carne, conserve de peste, apa.
Magazinele unde se pot face donatii de alimente greu perisabile pentru persoanele afectate de caderile masive de zapada sunt:

Arad: Carrefour, Real, METRO
Arges: Carrefour, Real, METRO
Bacau: Carrefour, Real, METRO
Bihor: Carrefour, Real, METRO
Braila: Carrefour
Brasov: Carrefour, Real, METRO
Bucuresti: Mega Image, Carrefour, Real, METRO
Buzau: Carrefour
Cluj: Carrefour, Real, Cora, METRO
Constanta: Mega Image, Carrefour, Real, METRO
Iasi: Carrefour, METRO
Ilfov: Mega Image, Carrefour, METRO
Dolj: Real, METRO
Galati: Real, METRO
Hunedoara: Real, METRO
Maramures: Real, METRO
Mures: Real, METRO
Prahova: Mega Image, Carrefour, Real, METRO
Sibiu: Carrefour, Real, METRO
Suceava: Carrefour, Real, METRO
Vrancea: Carrefour
Satu Mare: Real
Timis: Real, METRO

De asemenea, persoanele care vor sa ajute, pot face donatii online pe site-ul oficial al Crucii Rosii Romane www.crucearosie.ro sau in conturile special deschise de Crucea Rosie Romana la BRD - Agentia Piata Romana:

LEI : RO36BRDE410SV51618614100
EUR : RO71BRDE410SV51618884100
USD : RO29BRDE410SV18793954100

Sumele colectate in cadrul campaniei umanitare vor fi folosite pentru achizitionarea de alimente, apa, paturi, produse de igiena necesare persoanelor sinistrate.

Crucea Rosie Romana pune la dispozitia persoanelor interesate sa ajute cu bani sau alimente numerele de telefon: 021 /3171710 sau 0748 238 024 unde pot solicita informatii suplimentare.
Reply With Quote