Subiect: Smerenia
View Single Post
  #127  
Vechi 15.01.2008, 19:59:01
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Va_iubesc
Citat:
În prealabil postat de Laurentiu
Frumoasa pilda Elena chiar mi-a placut ....As vrea si eu sa fac o vizita la Sfantul Nectarie din insula Eghina si pe la Sf. Munte iar si pe la Ierusalim daca se poate..Adevarul e ca eu vreau cam multe..dar nu prea le merit.. :D
Laurentiu, cine merita ceva?! Nimeni, si totusi Dumnezeu ne acopera cu darurile Sale, fara sa tina cont de intunericul si nimicnicia noastra. As zice ca nu stim noi ce e de folos, asa ca cel mai bine e sa ne rugam sa se faca voia Domnului si daca El va considera ca e bine pt tine sa mergi undeva, o sa mergi. Totusi esential nu e sa mergem pana nu stiu unde, ci sa ne transformam interior, sa mergem pe drumul pe care au mers Sfintii la care dorim sa mergem.

Dar daca ajungi la Sf. Nectarie - Sfantul meu favorit, sa nu uiti sa-i multumesti ca are grija de mine. De vreo 7 ani el se ocupa de toate aspectele mele financiare si de scoala...si totul merge perfect. Nu e locul aici sa spun cate minuni a facut cu mine acest Sfant, mai ales ca iar m-as mandri...si tocmai la topicul de cautare a smereniei.

Elena
Daca ajung cu siguranta o sa-i multumesc ...si pentru ajutorul care ti-l ofera.. desi eu cred ca deja a primit mesajul.:)
Reply With Quote