View Single Post
  #104  
Vechi 09.03.2009, 23:07:50
monica.miholca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Ne risipm mult prea mult mintea și nu-i de folos, apoi când spui popi , e semn de rătăcire, apoi Antoni săraca, sun sigur că habar nare de cipuri , masoni și alte cele, apoi să tot bați apa in piuă e semn de dereglare, de goliciune tâmpă. Am ințeles, a spus o dată, de două ori , dar văd că e o plăcere de a zgândări, a intărâta, a pune gaz pe foc și asta, iar nu-i bine !
Sa stii Cristi ca e adevarat ca ne risipim prea mult cu lucrurile astea, cel putin asa-i in cazul meu, imi place sa citesc mult despre ce se intampla azi tocmai ca sa fiu informata; si apoi regret ca nu am citit mai bine un acatist sau predica vreunui parinte...
sa ma ierte antonia ca vorbesc cu ea cand nu e de fata, dar am apreciat intotdeauna remarcile antoniei, tocmai pentru ca le-am considerat echilibrate; si ea a zis ca trebuie sa fim informati, si in rest sa ne vedem de pacatele noastre, si am fost de acord cu ea; trebuie sa fim informati ca sa stim ce sa alegem si sa nu ne inselam, atat.
Fiecare are momente de iutime, ca sa zic asa, si eu scriu aiurea si cu patima, sa fim mai intelegatori unii cu altii si sa apreciem faptul ca oamenii sunt sinceri si , pana la urma, se inteleg si se iarta; asta imi place la forum.
Reply With Quote