Subiect: Masonerie
View Single Post
  #20  
Vechi 22.05.2007, 12:26:08
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Colors, tocmai pentru ca esti atat de agresiv in exprimate am incercat sa discut cu altcineva, eventual o persoana care sa imi explice despre ce este vorba.
Vad ca, in stilul tau agresiv, m-ai atacat fara nici un fel de ... dovada.

Imi vorbesti de evidente....nu este nimic evident. Insinuezi ca sunt mason...ti-am mai spus: din cate am citit eu masoneria este pentru elite...nu as sta de vorba cu tine sau cu multi de pe acest forum (fara suparare...sau poate vrei sa aduc dovezi).

Inca ceva: toata lumea vorbeste despre ecumenism dar nu am vazut nici o postare referitoare la pozitia oficiala a BOR in acesta problema.

Referitor la faptul ca cer dovezi...stii inainte de a condamna/acuza un om este necesar sa aduci dovezi. Tu, care pretinzi ca esti un bun crestin si faci pe duhovnicul pe forum, dai sfaturi si incurajari, ar trebui sa stii mai bine decat mine ca o condamnare se face numai pe baza de dovezi.

de exemplu, as putea spune si eu despre tine ca esti un habotnic incult manipulat de o ceata de calugari care mimeaza antiecumenismul pentru a "sapa" Sf. Sinod. Dar, fara dovezi, aceasta insinuare rautacioasa a mea ramane doar o regretabila jignire.

Asa ca propun sa continuam cu un dialog civilizat si fara atacuri la persoana, iar daca parerile noastre nu coincid asta nu inseamna ca tu ai dreptate, asa cum nici eu nu pretind ca detin adevarul absolut.
Reply With Quote