View Single Post
  #16  
Vechi 13.07.2007, 13:14:15
moro.d moro.d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2007
Mesaje: 943
Implicit

nu cred k suntem in masura sa ne dam cu parerea despre deciziile altora...
sincer va spun, si eu am incercat sa reduc numarul orelor petrecute in fata calculatorului si... am reusit... dupa o vreme, destul de scurta, am revenit la acelasi program. pur si simplu nu pot sa-l las inchis knd stiu k trebuie sa primesc un mail sau altceva. odata intrat pe net (chipurile sa-ti verifici mail-urile), greu mai iesi. de vorbit, e usor..
dak unii sunt mai puternici si respecta un program bine stabilit dinainte... bravo lor. dar mai sunt unii slabi... in cazul acelora, cel mai bine, ar fi sa renunte de tot.
am sa fac o analogie intre ceea ce-mi spune duhovnicul si cazul de fata. imi spune sa n-am treaba cu baietii, sa nu ma bag deloc in grupurile lor... eu ii spun k nu se intampla nimic, doar vorbim... apoi el imi replica "da, crezi ca esti puternica, ca te tii bine? esti mandra, ai o parere buna despre tine, crezi ca vei face fata ispitelor"... ce-i drept, nu prea.
asa si in cazul celor kre renunta de tot la net. ei se cunosc mai bine decat ii cunoastem noi. dak ei spun k aceasta e cea mai buna decizie pt ei... asa o fi. ;)
Reply With Quote