View Single Post
  #104  
Vechi 08.10.2010, 00:10:32
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Am ajuns de unde am plecat ! Tot pe loc, pe loc, pe loc , întru derutarea cititorului și nu numai ! Nu voia noastră să se facă , ci voia Lui , și prin Duhovnic voia Lui va fi prezentă ! Eduardd a tras concluzia cea normală, firească și cea mai apropiată de Adevăr : Duhovnicul ne va da răspunsul cel mai bun după firea și putința fiecăruia în parte ! Medicamentația fără prescripția și supravegherea medicului este sinucidere curată, lentă, dar adevărată !
Domnule cristiboss,de unde ai tras tu concluzia desteapta,ca se impartaseste cineva fara dezlegarea data de duhovnic? Ceia ce am spus in postarea anterioara era o nuanta,daca intelegi termenul,nu era o invitatie de a ne impartasi fara spovedanie si fara binecuvantarea duhovnicului,asa ceva cred ca nu se poate in aceasta practica.
Adica ce vreau sa spun,mai pe intelesul tau: daca a lua o decizie de genul vreau sa fac o mie de metanii pe zi,acest lucru il poti face evitand binecuvantarea duhovnicului,a te impartasi nu o poti face fara binecuvantarea lui,asa ca postarea ta este total ilogica si fara sens.
Eu am inaintat o mica concluzie ,fara pretentia de a fi intrutotul exacta,bazata pe experienta mea,si nu este cazul cred sa se vina cu acuzatii aici,ci de bun simt ar fi sa se vina cu completari.Concluzia mea nu era radicala,dupa cum se observa,ci era una care sa impace pe toata lumea.Dar pe tine cine te poate multumi,ma intreb? Uite cum o tema de interes inalt se transforma in replici personale.
Ma silesc sa fie ultima replica pe care ti-o mai dau vreodata,nici aceasta replica nu as fi vrut sa fie,insa nu m-am putut abtine citind banalitatea raspunsului tau ,banalitate care se vrea docta si atotcuprinzatoare si atotstiutoare,cuvinte mari si limbaj de lemn care nu spun nimanui nimic.
Reply With Quote