View Single Post
  #182  
Vechi 23.01.2012, 13:53:01
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Vă rog să arătați postarea unde ați răspuns simplu, prin DA sau NU, la cele două întrebări.
Usere Erethorn, nu doar o data ti-am raspuns, ci de vreo zece ori, dar asa faci intotdeauna de un an. De aceea eu am zis ca nu esti normal, ca om, nu ca de alta credinta. Tu vrei doar cearta, nu te intereseaza raspunsurile, iar daca le primesti le rastalmacesti tot timpul, practic e imposibil sa discute cineva cu tine.
Uite daor ultimul din cele zece raspunsuri, dupa care ai mai continuat sa imi pui aceeasi intrebare de vreo cinci ori: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...&postcount=163
"Pentru ca probabil o sa continui sa pui aceleasi intrebari (desi eu ti le-am aratat, ca nu le cunosteai), desi chiar tu ai contestat ca povestea cu Traian e adevarata, nu ai observat ca am spus de talharul de pe cruce, nici el nu era in Biserica, aceatsa fiind infiintata la Cincizecime. Bineinteles ca Traian nu era in Biserica, a fost un prigonitor al crestinilor, dar rugaciunea dreptului poate muta si muntii, Sf. Damaschin nu a dat exemplul acesta, si unul si mai deosebit in opinia sa, ca poate mantui un pagan. Poate invia si morti, desi un mort in mod normal nu invie."

Dar nu imi pun sperante prea mari, o sa continui sa intrebi acelasi lucru in continuare, ciudat rau de tot.