View Single Post
  #893  
Vechi 11.06.2012, 13:27:49
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Sibiul , Alba nu-s cetati ale Domnului?
Erau cândava și ele ale Domnului, însă acum au căzut spre bucuria celor ce cred că toți sunt o apă și un pământ și că doar împușcatu' a fost vinovat... După 22 de ani, cu crime, mineri, jefuiri, bârfe viclene, crize... cred că vă dați seama că există și fiii neghinei și fiii Luminii.

Nu toți cei ce vin din epoca de aur a comunismului impostor instaurat din 47 sunt vinovați sau complet nevinovați...
Însă cei ce elogiază Ceaușismul și Iliescismul și bolșevismul și neocomunismul, nu cred că sunt PDL-iștii care au condamnat comunismul pe față în parlament după ce au trecut la dreapta spre deosebire de ceilalți care-l restaurează și-l duc spre noi culmi deșarte:

Citat:
"Avem rezultate pe care nici măcar noi nu le speram, am scos PDL din București, a zburat Flutur de la Suceava, în lacrimile doamnei Anastase am câștigat Ploieștiul, la Dâmbovița populația județului de primește cu drag, și inclusiv victorii istorice. Adiță, sau cum îl chema pe Videanu, a pierdut Videle, orașul său drag, iar pentru domnul Iliescu am câștigat Oltenița", a mai explicat Victor Ponta.
Citat:
În prealabil postat de stefan_florin
amice nu inteleg de ce te incapatanezi sa-i scoti pe unii imaculati desi au supt lapte de la aceeasi vaca rosie comunista ca si cei catalogati de tine drept "capusa rosie". Nu am auzit pe nimeni pe acest forum care sa-i laude pe Hrebenciuc, Dragnea, Ponta sau Oprisan. Sunt la fel de "rosii" ca si Boc asta al tau pe care acum il vezi drept un arhanghel al dreptatii. Diferenta dintre Boc si ceilalti sunt metodele prin care lucreaza cat si calirea in rau la un nivel superior a celorlalti. TOTI sunt vinovati de dezastrul tarii si nu stiu ce ce arunci cu "pietre" in cei ce au opinii diferite de ale tale.
PS: Amice nu detii adevarul absolut. SA NU UITI ASTA!
Iar tu amice, mă întreb de ce crezi că eu îi scot imaculați pe unii și pătați pe alții? Oare faptele, cuvintele și iubirile din inimile lor nu vorbesc ele de la sine? Mă întreb oare de ce vă doare pe voi că eu nu pot să ascund gunoiul sub preș și nu pot să stau orb ca să nu observ răul ce ni se pregătește mereu? De ce oare voi stați pasivi? Știu, nu vă pasă! Sunteți credooli și-i credeți pe ''băieții buni''... ăia ai lor.

Nu trebuie să-i auzi că-i laudă pe impostori, e suficient să constați că-i aprobă, îi aplaudă și-i votează. Din păcate eu chiar dețin Adevărul absolut, în cuget și simțiri, în inimă și în suflet, nu e greu, condiția e să crezi, nu numai să te închini Lui..........SA UITI ASTA!

Iar pe asta să nu o uiți niciodată... amice: Nu toți sunt vinovați căci asta este aceiași placă a flașnetarilor roșii bine întreținută de ei. Sfinți au existat și există și vor exista întotdeauna!

Last edited by vsovivi; 11.06.2012 at 13:44:09.