View Single Post
  #413  
Vechi 18.06.2013, 15:21:07
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ekaterina Vezi mesajul
Nu trebuie sa generalizam. Sunt si barbati care nu se uita dupa alte femei. Depinde acum de fiecare barbat in parte, de educatie, de maturitate, de cat de corect intelege intimitatea in cadrul casatoriei. Eu chiar cred, si vreau sa cred asta, ca in aceasta lume exista si barbati seriosi, care nu sunt dominati de patima care ii face sa priveasca si sa pofteasca fara oprire. Este adevarat o slabiciune a firii, pentru asta este lasata casatoria. Dar odata casatorit, nu mai vad rostul acestei neseriozitati, inteleg asta doar ca o un fel de problema.
Generalizez deoarece cantitativ sunt mult mai multi aceia care se uita decat aceia care nu,practic sunt chiar foarte putini,insuficient de putini.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote