View Single Post
  #10  
Vechi 27.08.2009, 23:49:57
gabriela_iagar's Avatar
gabriela_iagar gabriela_iagar is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.08.2009
Locație: Romania, Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 55
Exclamation

da, si au avut o fata pe nume sara care este protectoarea tiganilor.

mi se pare ca asta e din codul lui da vinci.

alt lucru pe care l`am mai auzit a fost ca Iisus a fost intr`un templu sa se initieze
de parca Dumnezeu care ne`a facut avea nevoie de vreo initiere...
vorbe care se raspandesc.

este si o pilda:
o femeie de la tara fiindca nu avea nicio ocupatie s-a hotarat sa`l vorbeasca de rau pe preotul satului, om drept.
dupa ceva timp si-a dat seama ca a gresit si s-a dus cu lacrimi sa se spovedeasca.
dupa ce a spovedit`o preotul i`a spus sa se duca sa taie o gaina si sa o jumuleasca dupa care sa o aduca la biserica.
asa a si facut femeia. dupa care ii spune sa adune toti fulgii.
aduna femeia fulgii, vine cu ei la biserica, preotul insa o trimite sa se urce in clopotnita si sa`i arunce de acolo.
ii arunca femeia si preotul spune: ei femeie aduna`i acum.pai cum parinte ca s`au imprastiat peste tot... ei uite asa e si cu vorbele pe care l`ai spus...


asa si cu ereziile astea.

din pacate sunt si unii crestini care le cred. pacat.

Doamne ajuta!
__________________
Invierea lui Hristos vazand sa ne inchinam Sfantului Domn Iisus, Unuia Celui fara de pacat. Crucii Tale ne inchinam Hristoase si Sfanta Invierea Ta o laudam si o marim, ca Tu esti Dumnezeul nostru, afara de Tine pe altul nu stim, numele Tau numim.
Veniti toti credinciosii sa ne inchinam Sfintei Invierii lui Hristos; ca iata a venit prin Cruce bucurie la toata lumea.
Totdeauna binecuvantand pe Domnul, laudam Invierea Lui, ca rastignire rabdand pentru noi, cu moartea pe moarte a calcat.
Reply With Quote