View Single Post
  #96  
Vechi 30.06.2010, 20:18:03
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
Da, Heaven, imi amintesc ca te-am acuzat pe topicul new age si inca pe unul (nu-mi amintesc numele) de raspandire de idei new ageiste.
Dar cum in general nu prea promovezi lucrurile necrestine in care se intampla sa crezi.. nu am de ce sa-ti critic opiniile. (nu este cazul lui Andrei, insa). Dar intentia mea nu era sa te supar ci doar sa-ti arat ca NU esti in acord cu invatatura bisericii.
Oricum, atunci eram proaspata pe forum si chiar credeam ca este unul ortodox.. In timp am aflat ca putini sunt cei care au idei nealterate de new-ageism. .
Eu va inteleg si voua punctul de vedere si imi dau seama ca o persoana care este mai conservatoare nu poate imbratisa peste noapte niste idei care pot parea usor extravagante din punctul sau de vedere.
Nu sunt suparata,insa ma intristeaza cand vad inversunarea asta si cand oamenii ajung sa se insulte,sa se manie unii pe altii si toate astea,culmea...in numele lui Dumnezeu.
Pentru faptul ca suntem crestini ma astept macar la mai multa blandete,intelegere si mai multa deschidere fata de semenii care gandesc sau sunt diferiti.
Daca Tatal si-ar fi dorit ca toti sa fim identici,cu siguranta El ar fi creat lucrurile astfel,dar,priviti in jur cat de frumoasa este diversitatea lumii acesteia!
Sa nu uitam ca in afara de Dumnezeu nimeni nu detine adevarul absolut.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote