Subiect: Incredibil !
View Single Post
  #24  
Vechi 24.05.2013, 08:01:26
klamath klamath is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 155
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ivanacristescu Vezi mesajul
Klamath,Hristos a Inviat!,omule.
mai ca-mi vine sa-ți zic:trezeste-te!,omule. Sau sa-ti zic ca-n reclama aia:"biene-ai venit in cartierul nostru!!!" Pai de cit timp iti faci tu Veacu' prin "cartier"? Chestiunea asta se practica de mult.În fapt nu cred ca a incetat niciodata.Eu ma bucur sa-i vad pe inaltii prelati catolici aici,in Bis Ortodoxa.E un gest de mare smerenie din partea lor.Fii sigur ca la parastasul parintelui fost-Patriarh Teoctist,au mai fost de fata si reprezentanti ai altor culte religioase,dar aceia neavind "uniforma",nu puteau fi descoperiti in multime.F frumos!,as zice.Este un semn de respect si cinstire,din partea lor,fata de fostul Patriarh al Bor.Nu-i nimic rau in asta! Rau este cind ne urîm unii pe altii si cind din pricina urii,ne-am ucide!
In privinta faptului ca nu stii ce sa crezi,iti zic ceva: crede in Dumnezeu,in Sfinta Treime,si hai sa ne insusim cu totii pe aici,si pe aiurea ,TESTAMENTUL MINTUITORULUI Hristos care zice: "Iubiti-va unii pe altii,ca sa fiti fii ai Tatalui Meu!" Asadar,Klamath,asa ne PORUNCESTe ,Domnul Hristos,sa ne iubim unii pe altii!Să nu ne mai "smintim" instant cind vedem gesturi de fratietate! Ci sa zicem:Doamne ajuta-ne sa ne iubim unii pe altii,caci sintem neputinciosi.Sa urmam Scriptura -mai mult decit canonul 45!-,si vom fi cu totii frati,in Iisus Hristos Domnul nostru!
PS: Voua celor care,eventual, aveti pietrele pregatite,prin buzunare,pentru inavacristescu,va spun: Hristos a Inviat! va stimez pe toti si va respect opiniile! Dar,nu dati prea tare ca ma doare...si..va invit pe Blogurile mele.Acolo puteti sa loviti cit puteti! e liber!
Bine, si atunci cum mai ramane cu adevarul de credinta? Adica e mai important sa ne iubim "oricum am fi" decat sa traim in adevar? Atunci cine mai sunt proorocii mincinosi si lupii rapitori dintre noi? Ce rost mai are lupta impotriva ereziilor si neadevarurilor de credinta? Sunt doar niste intrebari retorice. In fine, eu unul sunt bulversat.

Last edited by klamath; 24.05.2013 at 08:04:58.
Reply With Quote