View Single Post
  #130  
Vechi 09.01.2017, 21:34:27
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Pai, nu de aia ai ignifugat-o ? Ca sa nu ia foc ?
Altfel spus, de ce sa nu fie primiti la scoala cei care nu vor sa se vaccineze, din moment ce aceia care s-au vaccinat se socotesc imuni? Au nu de aceea s-au vaccinatara, ca sa nu sa prinda de ei boalele la contactul cu copiii imbolnaviti ai criminalilor antivaccinisti ? Iar daca dimpotriva, nevaccinatii bolnavi sunt un pericol pentru vaccinatii rezistenti, atunci la ce bun vornicii lui Voda trambiteaza vaccinurile si la ce bun ucaz de vaccinare cu anasana apasand cu osanda parintii care nu-si trimit mintenas odraslele la gadea sa-i vaccinuiasca ?
Pentru că s-ar putea să dea boala unor alți copii nevaccinați. Asta pe de o parte. Pe de altă parte, cei vaccinați nu trebuie să se socotească "imuni" ci mai bine protejați. De aceea comparația lui AlinB este pertinentă: a fi vaccinat și a intra în contact în mod constant cu cei nevaccinați e echivalent cu situația în care ți-ai ignifuga casa și apoi te-ai juca cu aruncătorul de flăcări în sufragerie.

Domnule Dragomir, v-ați gândit vreodată că poate, "domnul sau doamna X, citind postările mele de pe un forum oarecare, și ținând cont că subsemnatul am și calitatea de medic, s-ar putea hotărî să nu-și vaccineze copilul împotriva bolii Y, și ulterior copilul să moară de boala Y" ? V-ați gândit că ați putea omorî un copil ?
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi

Last edited by GMihai; 09.01.2017 at 22:23:37.
Reply With Quote