View Single Post
  #20  
Vechi 25.06.2010, 22:50:09
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hector Vezi mesajul
Sunt total deacord cu tine.

Eu am avut o propunere de limitare a activitatii neortodocsilor pe forum, dar cand am spus-o mi-au sarit in cap neortodocsii. Mititeii de ei, erau discriminati de gazdele ORTODOXE pe forumul ORTODOX.
A iesit o cearta de a trebuit sa se stearga topicul respectiv. Ce sa spun, cand spui adevarul si sustii corectitudinea e mai greu.

Propunerea consta in limitarea activitatii neortodocsilor doar la topicurile destinate bisericilor lor, si nu pe toate topicurile din forum.
Adica, catolicii sa aiba activitate numai aici: http://www.crestinortodox.ro/forum/f...lay.php?f=5029, protestantii numai aici: http://www.crestinortodox.ro/forum/f...lay.php?f=5030 , si asa mai departe.
Ideea asta nu am luat-o de la mine, ci de pe alte forumuri, unde astfel se pastreza ortodoxia curata, certurile neortodoxe-ortodoxe lipsesc, neortodocsii respecta regula, cand un ortodox sau potential ortodox intreaba ceva, sfaturile care le primeste sunt ortodoxe si nu amnestecate cu idei neortodoxe, iar cand cineva incalca regula nu se sinchiseste nimeni sa ii reproseze neortodoxului faptul ca posteaza unde nu e treaba lui. E multa ordine si disciplina. Mai multa liniste intre utilizatori.
Cum sa fie liniste daca avem filozofii, conceptii diferite si acestea interactioneaza, se ,,ciocnesc"?

Eee, acum probabil iar o sa imi sara in cap neortodocsii......
Ar fi frumos sa se faca ac. limitare Hector. Dar eu propun ca macar atunci cand se incepe o discutie, in momentul intervenirii unui sectar, crestin-ortodocsii sa treaca pur si simplu cu vederea postarea lui, practic sa nu il bage in seama. Cred ca daca o sa ii tratam cu INDIFERENTA o sa plece ei sg.
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote