View Single Post
  #1  
Vechi 08.01.2009, 21:51:53
tot-Laurentiu's Avatar
tot-Laurentiu tot-Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit Dan Puric presedintele Romaniei

Dan Puric Presedinte!

Cei carora nu le este indiferenta soarta poporului roman si a neamului omenesc stiu ca vremurile sunt foarte tulburi, ca perioada actuala de crize si framantari, sunt menite sa indrepte lumea spre totalitarismul cel mai intunecat, spre o Noua Ordine Mondiala, in care natiunile vor disparea, in care statele vor fi spulberate, in care libertatile vor fi abolite, in care controlul si supravegherea vor fi totale, in care credinta in Dumnezeu va fi inlocuita cu credinta in mesia innegurat. In aceste conditii, pentru a nu disparea ca neam si tara, pentru a putea pastra vie in amintirea si constiinta noastra memoria si prezenta Dumnezeului celui Adevarat, pentru a nu deveni sclavii robotizati ai celor care urmaresc disolutia oricaror valori umane, trebuie sa incepem sa lucram lucrul cel drept, trebuie sa ne implicam pentru a nu-i lasa pe altii sa decida in locul nostru, trebuie sa ne adunam si sa ramanem uniti, trebuie sa actionam cu totii in aceeasi directie, trebuie sa alegem mai degraba moartea decat tradarea Crezului nostru Ortodox. Cum politicienii nostri, in majoritatea cazurilor, urmaresc interese straine interesului national, si cum deciziile privind soarta tarii se iau la nivel politic, e necesara aparitia unei noi clase politice, nu neaparat formata din tineri, devotata patriei, poporului si Bisericii Ortodoxe, care sa se opuna planurilor oculte de instaurare a Noii (Dez)Ordini Mondiale, care sa vizeze intronarea in Romania a preceptelor si poruncilor divine, care sa faca din Romania cu adevarat Gradina Maicii Domnului. Cum anul acesta au loc alegeri prezidentiale si parlamentare, noi, cei care ne-am saturat de indolenta si ratacirea generatiei de politicieni post-decembriste, ar trebui sa propunem, sa alegem si sa sprijinim un singur candidat pentru conducerea statului, o personalitate care s-a remarcat ca bun roman si aparator al valorilor neamului si crestinismului. Cineva a sugerat, si eu mi-am oferit sprijinul, ca cel mai indicat ar fi Dan Puric.

Frate Dan Puric, te rugam sa accepti sa fi candidatul Partidului National Crestin pentru functia suprema in stat! Partidul National Crestin nu exista deocamdata decat ca initiativa si proiect al unor internauti crestini, dar cu ajutorul lui Dumnezeu vom depasi barierele spatiului virtual pentru a face din el o alternativa viabila la masa partidelor politice actuale, spre Slava lui Dumnezeu, si spre cinstea poporului roman drept-maritor.

by http://bataiosu.wordpress.com/2009/0...ic-presedinte/
Reply With Quote