View Single Post
  #8  
Vechi 02.10.2009, 04:05:48
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Implicit Vindecare cancer

Mara, fa-ti timp si mergi neaparat si cat mai urgent la man. Radu Voda, din Bucuresti, unde se afla o particica din moastele Sf. Nectarie de Eghina (Taumaturgul), cunoscut in special pt. vindecarile sale miraculoase de multe forme de cancer in diferite stadii etc. Citeste acatistul acestui sfant, si daca se poate, cere de la vreun preot de acolo si putin untdelemn sfintit din candela care arde la racla cu particica din sfintele moaste ale Sf. Nectarie, si unge gatul si urechile fratelui Ioan, in semnul Sf. Cruci. Platiti si slujbe de Maslu pt. fratele Ioan, platiti si pomelnice de 40 de zile etc. Cautati metode mai eficiente si concrete de vindecare, nu stati 'in baza' rugaciunilor membrilor de pe acest forum, ca asa nu se obtin prea multe rezultate si/sau miracole etc.

Puteti, de asemenea, scrie la o man. din Grecia (regiunea Peloponez), numita 'Panaghia Malevi', unde exista o icoana facatoare de minuni izvoratoare de mir, care a vindecat si vindeca multe pers. aflate in situatii disperate, cu boli f. grele s.a.m.d. Scrieti in engleza (sau greaca, daca stiti), explicand succint situatia disperata a fratelui Ioan, si cereti sa va trimita niste bucatzele (sau macar una singura) de vata impregnate cu acel mir sfant vindecator izvorat de la acea sfanta icoana, apoi sa dati una dintre bucatzelele de vata (sau rupeti cate putin din ea) sa o inghita ca pe un medicament, cu apa sfintita (sau cu apa plata, curata), pe stomacul gol, pe nemancate, daca se poate (daca nu, sa o inghita normal, chiar si dupa ce a mancat). Am cunoscut personal pe o doamna cipriota care mi-a povestit ca s-a vindecat astfel miraculos de o boala f. grea la stomac, de care nu reusise sa scape cu nici un chip, in ciuda doctorilor pe la care tot umblase, cheltuind bani si timp in zadar, fara nici un rezultat.

Adresa man. 'Panaghia Malevi' din Grecia, este: The Malevis Monastery, Aghios Petros Kynourias, tel. (0792) 31243 - (dar nu stiu exact codul Greciei pt. tel. mobil, s-ar putea sa fie +11 sau 0011, si nu stiu daca mai exista si un alt cod regional etc - probabil ca pot fi gasite pe google). Sau daca incerci sa ajungi personal - zbor low cost etc pana in Atena, iar de acolo, din fatza de la poarta de iesire 4 sau 5 iei troleul/autobuzul (X90 sau ceva de genul, dar poti intreba staff-ul din aeroport, majoritatea stiu destul de bine engleza) pana la statia Kifissas (ori Kiffisos, ceva de genul - mi se pare ca acolo isi are troleul capatul). De acolo cumperi bilet de autobuz (dus-intors) InterCity pentru Tripoli (calatoria dureaza cateva ore, 2 sau 3 etc, depinde cat de aglomerat e traficul), iar din Tripoli, de unde cobori, iei un taxi (in jur de vreo 45-50 euro numai dus) pana la manastirea respectiva. Ofera si cazare de o noapte, dar depinde, nu mereu (in orice caz, poti explica pt. ce ai ajuns acolo etc, si monahiile pot fi intelegatoare; numai una sau 2 dintre ele (sora mai tanara Hristonevi si sora ceva mai varstnica Yoanna) vorbesc engleza, si nu prea bine, dar inteleg dansele, stiu ca acolo ajung in special pers. cu probleme serioase, de obicei etc).

Scuze daca mesajul meu este putin cam incoerent si 'imprastiat' etc, dar il scrisei cam in graba si 'la repezeala'. Oricum, sper sa fie de vreun folos, in vreun fel.

PS: cauta pe google 'reteta pentru vindecarea tuturor formelor de cancer'.
http://www.formula-as.ro/2005/678/me...de-cancer-6218 (chestia cu 'urinoterapia' nu as recomanda-o deloc, e f. scarboasa si nu cred ca da cine-stie-ce rezultate, dupa parerea mea, dar celelalte, cu plante, poate ca ar merita incercate, stiu si eu...)
Reply With Quote