Subiect: Proba Admitere
View Single Post
  #13  
Vechi 03.12.2015, 01:53:26
ahilpterodactil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TomaAlexandru Vezi mesajul
Poate ca nu stiu inca la ce ma inham, insa e meseria care mi se potriveste cel mai bine, cred eu. De aceea sunt nedumerit in legatura cu admiterea, pentru ca nu vreau sa ratez aceasta sansa. Ani la rand, adolescent fiind, am facut bani de buzunar reparand computere, dar am inteles ca nu e ceea ce vreau. Pur si simplu simt ca asta este ceea ce trebuie sa fac.
Fii liniștit, învață manualul de Dogmatică pentru că acesta e decisiv (alături de nota de la Bac).
*
E bun orice cântec, eu am luat 10 cu "Unul Sfânt...", respectiv cu Trisaghionul.
*
În ultimii ani nu s-a mai dat notă, ci doar admis ori respins. dar nu am auzit să fi fost cineva respins. Poți să te interesezi la secretariatul facultății, ca să nu mai ai nici un dubiu pe tema asta.

*
Examenul psihologic e pentru depistarea nebunilor sadea. Dacă ești și tu un nevrotic ca mai toată lumea, e ok, vei trece. Dacă pici, totuși, îți vor mai da o șansă - vei repeta examenul, de data asta printr-o conversație, față în față, cu cei doi psihologi care asigură proba. Va fi o plăcere! (sunt băieți de gașcă)

*
Ai însă grijă la Dogmatică - nu e deloc ușor, multe întrebări sunt fine, cu capcane. Vezi probele date anii trecuți, se găsesc pe net sau la secretariatul facultății și pe ftoub.

Succes!
Reply With Quote