View Single Post
  #24  
Vechi 15.11.2012, 13:33:48
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
Tu mergi la Spovedanie?
Nu.
Citat:
Īn prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
la sfanta Liturghie?
Da
Citat:
Īn prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
stii ce se predica in Biserica?
Da. (chiar mi-a placut o predica despre filosofii greci care s-au apropiat de notiunea de Dumnezeu inainte de aparitia crestinismului)
Citat:
Īn prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
de pacatele capitale ai auzit?
Da. (Iar lista ar trebui marita deoarece este nevoie ca oamenii sa stie ca este pacat capital sa ucizi un animal pe cale de disparitie, sa defrisezi paduri in locuri unde sunt riscuri de alunecari de teren si inundatii, si sa arunci baterii unde nu trebuie deoarece o baterie poate contamina iremediabil un teren pe o raza de cativa metri)
Citat:
Īn prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
vrei sa-ti trimit link-uri cu materiale ortodoxe ca sa acumulezi cunostinta? sau poti sa le cauti singur?
Ma intereseaza in acest moment in special materiale despre si ale Mitropolitului Antonie de Suroj (mi s-au parut foarte relevante). Cu ideile parintelui Arsenie Boca nu prea ma impac desi unele sunt geniale.

Sigur ca imi puteti trimite link-uri pe mesaj privat (te avertizez ca iti dau ignore daca imi trimiti link-uri cu teorii ale conspiratiei).
Citat:
Īn prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
dar nu mai bine ar fi sa vii duminica la biserica? ce zici?
Duminica trecuta nu am fost la biserica, eram ocupat cu scrierea unui program pentru o placuta arduino si cu realizarea unei scheme electronice. Duminica urmatoarea (si Sambata seara) o am programata pentru mersul la biserica.

Multumesc pentru sfat desi oricum faceam asta!
Reply With Quote