View Single Post
  #35  
Vechi 13.03.2015, 20:43:33
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Legat de stergere.Alex190 ai cel putin un Topic carre nu numai ca nu l-as sterge, dar am sa raspund la el-http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=17148 .
Situatiile de viata de multe ori sunt cel mai bun pedagog ptr altii ca sa nu greseasca si ei.Imi aduc aminte cum in Proloage se da cazul unor mireni la care un prreot le spune sa zica cu glas tare cazul lor,spre invatatura.
De ce am cerrut sa fie rrespectat subiectul,e nevoie de o oarecare orrdine,vorrbim de un lucrru sa ramanem la el, ca sa fie zidita lumea.Daca vrem sa sarim la strict la atentatele de la Paris putem ramane cum s-a sugerat de Abaaaabbbb63 aici:
http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ad.php?t=17630

Am fost mai bine de 10 ani pe cateva Forumuri crestine dar activitate mai mare am avut pe unul care avea intre 500 si 800 membri.La un moment dat le spun o situatie de viata a unui prieten.Care din necredinios devine crrestin, dar de alt cult (era in America).Unii se ambaleaza rau cand imi raspund si "nu le raman dator".Conversatia se incinge "paruiala in toata regula".Ma rog situatia se reglementeaza cumva.Spiritele se linistesc.
Trec cateva luni eu sunt lovit pe alt Forum cu cuvinte dure.Imi dau seama ca si eu am "lovit cu cuvinte"atunci pe altcineva.Atunci am luat hotararea unui vot al tacerrii pe Forumuri crestine si nu numai, vreme de un an.Revin pe Forumul amintit si le spun de mesajele din data de(cand ne-am paruit)...si de hotararea mea de a parasi vrreme de un an Forumul.
A trecut anul...Caut Forumul care avea mai bine de 10 ani dar el nu mai exista...Era un Forum care prea repede se raspundea in vorbe dure fara al asculta prea mult pe om.
Ce am invatat din asta ... sa nu raspund rapid provocarilor.Si ca cel mai bine este sa raspunzi din inima!!!!
M-as bucurra sa rraspunde-ti la subiectul ridicat, probleme in comunicarea pe Net sau Facebook.Situatii cand am ranit sau am fost raniti pe Net.Costurile emotionale care le-ati avut!Ce ai face azi in aceeasi situatie.
Reply With Quote