View Single Post
  #135  
Vechi 02.05.2009, 19:25:21
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Dar de fosta Stareta Veronica de la Nucet ce stiti? Am vazut intamplator povestea ei trista la D'ale lui Mitica pe TVR2 si am cautat si pe internet cazul ei...

Din investigatiile celor de la TVR2, se pare ca un apartament de pe la Otopeni si-a schimbat stapanul si uite-asa Maica Veronica a fost alungata din manastire sub pretextul ca "nu avea facultate". Ca sa ajunga stareta o absolventa de facultate, logic.

" Cât a mai rămas în mănăstire, maica Veronica a fost tot timpul tracasată. Nu mai era consultată în nicio problemă. Era umilită, nebăgată în seamă. A fost ținută închisă. “Atunci au aflat primărița și oamenii din sat că sunt închisă și stau nemâncată și mi-au adus un șir de covrigi. Nu mi s-a dat voie să ies. Cum mă vedeau că îndrăznesc, mă băgau la loc în cameră. Nu aveam voie să comunic cu nimeni din afară. Nu mă chemau nici la masă. Am avut neșansa că mi s-a stricat și telefonul și nu am putut să spun la nimeni ce mi se întâmplă. Mă jigneau oribil. Abia mi-au dat jumătate din salariu. Din banii ăștia m-am întreținut” "

"Nu judecati", dar lasati adevarul sa iasa la iveala.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote