View Single Post
  #16  
Vechi 23.03.2014, 15:08:42
MarianStefan MarianStefan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.08.2013
Mesaje: 13
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioana-ancuta Vezi mesajul
Si eu sunt intr-o situatie destul de dificila. Acum cateva luni mi-am facut un prieten cu cativa ani mai mare decat mine si am inceput sa tin la el. Si el imi declara ca ma iubeste si ca insemn mult pentru el. Dar dupa 2 luni au inceput certurile si orgoliile si a devenit indiferent si rece. Eu am incercat sa ne impacat , dar el nu a mai dorit acest lucru. Pe mine ma doare foarte tare. As vrea sa-l uit, dar nu pot...iar acest lucru imi aduce multa suferinta. As vrea pe de alta parte sa-l aduc in viata mea , dar mi-a spus ca nu ma mai vrea si ca are pe altcineva. Ma intreb ...cand iubesti poti sa uiti asa repede cum a uitat el? Ce sa fac?

Daca aveti un duhovnic mergeti si vorbiti cu el, al meu mi-a spus sa caut Imparatia Domnului mai intai de toate, si sa ma rog Maicii Domnului sa ma ajute sa imi traiesc viata asa cum vrea Ea.
Insa din pacate imi e tare greu sa pun in practica.
Parerea mea este ca daca iubesti cu adevarat pe cineva nu poti sa il uiti chiar si daca nu mai este cu tine sau te respinge, dar probabil ca iubirea ce-a adevarata vine doar in momentul casatoriei cand primim binecuvantarea Domnului insa totusi si inainte tre sa incercam iubim asa cum stim si cum putem mai bine
Reply With Quote