View Single Post
  #128  
Vechi 25.10.2016, 16:12:45
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Corinusha Vezi mesajul
dar de ce trebuie sa fie ceva neaparat util sau necesar?
nu e necesar nici sa stam pe forumuri, dar o facem. nu sunt necesare multe lucruri, si totusi le avem.

raspunsul la de ce-ul tau e pt ca imi plac tatuajele de cand ma stiu, iar acum stiu sigur ca nu era doar o faza din perioada adolescentei. nu e nici o motivatie maniaco depresiva sau mai stie eu de care. si nu o fac din vreo suferinta, din contra.
Nimeni nu face nici cel mai simplu gest fara motiv, cu atat mai putin ceva care sa inseamne cheltuiala, bani, un oarecare risc pentru sanatate, etc.

Ca nu isi constientizeaza intotdeuna si total motivatiile din spatele algerilor - nu e ceva rar, dar totodata nu este deloc in regula.

"imi plac tatuajele" e o afirmatie simplista sau care sa implice sa-ti faci neaparat unul, multora le place fotbalul dar nu se omoara sa joace de exemplu, ai putea doar sa faci o colectie cu tatuajele altora, mult mai diversa si aspectuoasa decat 1-2 care ti le faci tu si poate nici nu-ti plac cum ies.

Mai degraba ar trebui sa te intrebi de ce iti plac, ce iti sugereaza, etc.

Si cu restul..n-ai de unde sa stii sigur, probabil trebuie sa mai treaca ceva ani pana sa-ti dai seama daca e o criza adolescentina intarziata sau nu, nici adolescentii nu-si dau seama ca le au, ei zic ca sunt maturi deja .. :)

Si sa-ti faci un tatuaj la o varsta la care se presupune ca esti matur(a) e si mai ciudat ca la un adolescent, ala macar are niste scuze :)

A ta este doar ca iti plac? Pai si adolescentul, cica tot asa, ca e "cool".
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 25.10.2016 at 16:23:59.
Reply With Quote