View Single Post
  #17  
Vechi 27.08.2020, 12:23:14
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de PRazvan Vezi mesajul
Asta am observat amandoi de cand am inceput sa planificam nunta! Sugestia unui prieten vechi a fost sa mergem la o biserica unde nu suntem cunoscuti si unde depunem actele necesare si atat fara sa precizam ca unul din noi nu este ortodox. Acuma eu am o mare retinere in a urma acest sfat mi se pare foarte foarte josnic sa ascunzi lucrul asta.
Păi cum logodnica domniei tale a fost botezată în credință ortodoxă și ea nu s-a lepădat de Hristos ci a fost atrasă vremelnic de mesajul ereticilor, de cuvântul evangheliei răstălmăcit de ei, trebuie doar să revină la biserica ortodoxă în care este botezată și să se căsătorească tot în biserica ortodoxă dar după ce mai înainte se spovedește regretând ascultarea de eretici și viețuirea greșită.

Trebuie doar să vrea să urmeze ortodoxia cu atât mai mult că a fost botezată ortodox.

Dacă a făcut ”rebotezarea” la neoprotestanți atunci când se spovedește la un părinte ortodox trebuie să regrete baia inutilă făcută înaintea unui eretic fără nicio valoare spirituală și duhovnicească.

Dacă a plecat de la ea porumbelul duhului sfânt, atunci trebuie să se spovedească de tot ce crede ea că a greșit Domnului (și domnia ta la fel), să-și facă canonul de îndreptare și se va întoarce Duhul căci bun și milostiv este Dumnezeu.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 27.08.2020 at 14:06:38.
Reply With Quote