Subiect: Sfera de lumina
View Single Post
  #10  
Vechi 26.11.2021, 12:34:28
Amiel25 Amiel25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2021
Religia: Ortodox
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
17. "Iar în zilele din urmă, zice Domnul, voi turna din Duhul Meu peste tot trupul și fiii voștri și fiicele voastre vor prooroci și cei mai tineri ai voștri vor vedea vedenii și bătrânii voștri vise vor visa.(Faptele Sf Ap11,17)

Tu unde(in care categorie) te incluzi pe tine? Eu n-as stii unde sa te plasez, cu toate ca ai un vocabular(am mai citit din postarile tale) care dovedeste ca ai citit mult si prin care descrii foarte clar si cursiv ce vrei sa spui, insa nu spui niste amanunte necesare.

Descrierea pe care ai facut-o mi s-ar parea ca este foarte asemanatoare cu descrierile celor ce s-au intors din moarte clinica.

Banuiesc ca, fiind bolnav luni de zile, ai avut stabilit un diagnostic(pe care nu-l mentionezi) dat de vreun medic, insa faptul ca dupa luni de zile nu mai puteai respira, ma face sa cred ca ai contactat covidul(oare in spital?) si datorita acestuia ai ajuns in pragul mortii; sa ne fie clar: nu puteai sa tragi luni de zile cu covidul.

Asta este experienta mea, da, am fost foarte bolnav cu lunile, anul trecut nu am facut test de covid dar am avut simptomele specifice, nu doar eu, si ceilalti din familia mea, chiar si vecini din zona, foarte multi oameni bolnavi dintr-o data, cred ca au murit anul asta undeva la 20-30 de persoane aici, ca niciodata, multi de covid, chiar o familie intreaga, mama, tata, fiu..... Eu ma consider un om care il cauta pe Dumnezeu si l-A cautat toata viata, de mic, am inceput sa citesc Biblia la 16 ani, Noul Testament de foarte multe ori. Am citit si din Vechiul Testament, am studiat si despre celelalte religii ale lumii. M-am uitat si peste celelalte carti lasate in afara Bibliei, dar nu prea le-am inteles, am citit si despre Enoh, dar la fel, nu a rezonat cu mine. Am simtit un fel de chemare catre Melchizedec, el a oferit paine si vin lui Avraam, ceea ce Iisus a facut cu ucenicii Sai, iar Paul vorbeste despre Iisus si randuiala lui Melchizedec. M-am uitat si pe scrierile in greaca ale Noului Testament, nu cunosc greaca, dar acum tehnologia permite sa vezi pas cu pas fiecare cuvant si sa intelegi, la fel si despre scrierile in ebraica.
Reply With Quote