View Single Post
  #13  
Vechi 14.08.2020, 14:50:47
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MGTOW4life Vezi mesajul
"Mici reflecții"

Pe barba mea, pe sacrificiul meu, pe duhul meu, pe viața mea voi vreți libertate și democrație în împărăția mea? Mândria neamurilor a ajuns la ceruri, cu tehnologia lor cu tot mă sfidează cu vanitatea și trufia lor. Vor arde în foc. Sunteți proprietari pe pământul meu, mâncați animalele și plantele mele, ați construit pe resursele mele, respirati aerul meu dar vă credeți stăpâni. Pozați în zei plini de pofte și iluzii. O să vă umilesc! Nu va mai exista vedetă, orice vanitate sau mândrie va fi stârpită prin durere și chin. Tortura o să fie a doua natură a mea. Mânia o va acompania și împreună vor netezi calea spre cunoașterea mea în duh și adevăr. Veți respecta duhul meu, și vă veți apropia de mine cu frică și cutremur. Era judecății și a dreptății a început. Omul nu-și va mai ridica în veci ochii din pământ.

Este clar demonica afirmatia asta. Numai unul care lucreaza in duh demonic poate scoate afirmatia asta...

Pentru ca invinovateste aiurea fiinta umana.

La fel transforma omul prin frica si nu prin libertate.

Fiinta umana sa nu isi mai scoata ochii din pamant in veci??? De unde asta? "Urmati-ma ca sa fiti desavaraiti si prieteni si Mirelui ceresc".

Dumnezei a venit sa daruiasca pocainta si mila si iubire sa nu puna omul cu capul in tarana...
Daca vroia facea asta de la inceput...

Asa vorbeste Dumnezeu? Pe barba mea? Dar pe tine te mai tine putin discermantul sa nu pui ispravi din astea pe net? Sperii babele cu amenintari...