View Single Post
  #20  
Vechi 17.08.2020, 13:17:03
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MGTOW4life Vezi mesajul
Te-ai gandit ca poate e pe bune? Și eu chiar sunt cine sunt...chiar vrei sa-ti asumi un asemenea risc prostesc?
Sau poate e în destinul tău să fii un vas al mâniei la arătarea în slavă. Faptul că nu am acționat încă în fizic asta înseamnă doar că nu e încă timpul. Atât. Nu uita că e posibil să vorbești cu Dumnezeu în toată plinatatea Sa și pe deasupra încerci să-i dai și lecții... asta e frumusețea credinței că niciodată nu știi de unde sare iepurele.
Singura expresie pe care o pot gandi este "Sa mori tu???" Pe bune???

Vad ca singur esti in indoiala daca este Dumnezeu sau nu ... "este posibil"... Doamne, ati ajuns sa fiti dumnezei impostori... Multi dumnezei falsi au mai iesit care vorbesc in impostura folosind numele Dumnezeului viu


Si cum de ti-a trecut prin cap ca esti dumnezeu?
Este recenta? Banuiesc ca a inceput cand ai inceput sa te duci la sectari.
Este singurul simptom?
Mai ai si alte manifestari inafara de acelea ca te crezi dumnezeu si vorbestiin numele lui???


Asta cu infricosarea tine doar la sectari care sunt speriati ca gainile si asta este singura modalitate prin care fac ceva, li se spun continuu povesti de groaza ca prin teroare psihica sa fie conatransi sa ramana in secte...

Doar atata poti....

Stii cum e cu sectarii? Dupa ce incepi sa le oui cateva intrebari incep sa debiteze si sa o ia pe aratura... Nu e nevoie de prea mult, doar de cateva intrebari bine puse..


Eu pot sa iti sau in scris ca vorbesti brasoave si tampenii si te folosesti de numele lui Dumnezeu.