View Single Post
  #173  
Vechi 17.12.2020, 22:23:18
Clau21 Clau21 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2020
Mesaje: 2
Implicit Au animalele suflet nemuritor?

Până la urmă, au animalele suflet nemuritor?
Stim că oamenii au, există nenumărate mărturii ale celor întorși din moarte clinică, am simțit cu toții atingerile sufletelor dragi trecute dincolo... Dar, animalutele noastre iubite ce se întâmplă cu sufletele lor? Am văzut ca au conștiință, știu și simt că urmează moartea, o acceptă, dar, iubirea lăsată de Dumnezeu, ne unește, indiferent ca este suflet de animaluț sau om.
Are cineva o explicație, vi s-a întâmplat ceva deosebit, care sa marcheze faptul că animaluțul este încă alături de voi și nu a dispărut complet?
Un animal de companie, o dată intrat in viața noastră, devine un membru al familiei. Este foarte greu sa ii accepți moartea. Mai ales când este eutanasie, în urma unei boli incurabile. Întrebările te macină, remușcările ca poate se mai putea face ceva și nu ai făcut. Faptul ca ai dus la moarte animaluțul pe care îl iubeai ca pe sufletul tău, iar el avea încredere în tine 200%.
Singura alinare ar fi sa știm ca și ele au un suflet nemuritor și ca ne vor întâmpina cândva, așa cum o fac rudele noastre umane, care ne întâmpină în momentul morții, pentru a ne fi ghizi spirituali dincolo.
Reply With Quote