View Single Post
  #176  
Vechi 18.12.2020, 08:16:34
Clau21 Clau21 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2020
Mesaje: 2
Implicit

Petru7, mulțumesc foarte mult.

Nu am scris aici sa fiu ironizata, iar textul spulberat frază cu frază. Am cerut ajutor și un sprijin prin niște răspunsuri, pe un forum, care, credeam ca iubește animalele și care - din moment ce are deschisă această dezbatere - Nu le considera doar hrană de consum în slujba omului.

Nu suntem la Inchizitie, unde este valabil un singur adevăr, absolut, al unui om, care crede ca știe totul.

Sa nu uitam ca Biblia este o esența a esenței, în care sunt incorporate adevăruri ascunse, "cine are urechi de auzit, sa audă", adică să fie pregătit sa învețe și sa afle dincolo de cuvinte.
Biblia este o carte a înțelepciunii, scrisa de apostoli și completată ulterior de preoți.

Sa nu uităm că Iisus, cât a trăit pe pământ a iubit foarte mult animalele și copiii. Pentru ca sunt suflete nevinovate.

Nu am scris aici sa intru în polemici relegioase, pe teme de animale și nici sa fiu pândită de un cerber, care sa îmi dea cu Scriptura în cap (nu am citit toate postările, dar cred ca pândește orice postare a unei persoane care iubește un animaluț, ca să îl desființeze cu argumentele lui).
Și i_as mai spune, ca dragostea pentru un animaluț, nu eclipsează cu nimic pe cea pentru un copil. Orice familie care are copii, are și un animaluț în casă.

Și apropo de asta, înainte de a mai scrie ceva, pe forumul acesta, pentru că m-am lămurit unde am nimerit, vreau sa ii recomand primului răspuns, (nu i-am reținut numele de scenă) cartea "Din tainele vieții și ale universului" prof. Scarlat Demetrescu.
Reply With Quote