View Single Post
  #17  
Vechi 11.11.2010, 15:40:02
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Pe acest Sfant Mina,l-am descoperit abia la sfarsitul anului trecut ,mai bine zis in ziua de 30 dec.2009.,cind am fost pradata in apartament ziua in amiaza mare.Am inceput sa pling ,sa ma necajesc foarte tare,punandu=mi intrebarea"de ce??""mie....pina cand, deodata mi-am amintit ca primisem de la Sfanta Manastire Rarau,niste sfaturi ,printre care era si aceala(la vreme de paguba a se citi Acatistul Sf.Mina).Am luat o carte de rugaciuni si am cautat acest Acatist si am inceput sa il citesc plingind,insa in adancul inimii mele ,parca nu credeam ca voi rezolva ceva.Vreau sa spun ca a doua zi am avut primul semn:cineva imi gasise numai buletinul meu si citeva acte.Atunci am inceput sa cred cu tarie in ajutorul Sf.Mina,continuind sa citesc Acatistul timp de 40 de zile ,cum vorbisem si cu preotul meu .In ziua de 18-ian.2010,tot ce se furase din casa mea,s-au intors....a fost prins hotul si a venit politia cu el in casa ptr,reconstituire.Din acea zi ,am promis ca voi spune tuturor ce minune s-a intimplat cu voia Sfantului Mina,il iubesc pe acest Sfant si il chem in rugaciune de cite ori am nevoie .Ii simt mana intinsa si ajutorul totdeauna(nu numai in cazul furturilor).Rugati-va acestui Mare Sfant si o sa-mi dati dreptate.O singura durere am in suflet ca nu este trecut in calendar cu cruce rosie ,asa cum ar merita.Doamne Ajuta!!!
Reply With Quote