Subiect: monologul meu
View Single Post
  #3  
Vechi 10.06.2008, 23:03:05
dragomirna dragomirna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2007
Mesaje: 208
Implicit

Inteleg ca problema ta este ca din cauza oamenilor te-ai retras in tine. Te inteleg perfect, pt ca mi s-a intamplat la fel, tot din cauza unor atitudini violente si absurde ale unor oameni, si chiar din cei apropiati. Dar ce putem face..? Nu putem decat invata sa traim cu cele care par ca ne depasesc atat psihic cat si sufleteste... Dar sa traim mai mult cu Domnul, pentru ca numai asa vom birui, si nu vom mai fi coplesiti de sentimentele si atitudinea celorlalti, si vom reusi, in timp, sa ne recapatam si increderea in noi insine... De fapt, cu cat ne apropiem mai mult de Domnul, o sa aflam mult mai multe beneficii decat daca "nu s-ar fi intamplat", cum obisnuim sa spunem in astfel de situatii... Eu te sfatuiesc sa mergi mai des la Biserica, sa te spovedesti si impartasesti, si sa inveti sa iti vindeci ranile sufletului, incercand sa nu te arunci in "refugii" ca sa iti ascunzi de tine suferinta. Si sa te rogi, ca sa-ti dea Dumnezeu putere si pentru a ierta celor care te-au ranit atat de mult.
Si eu ascult uneori rock sau metal, si la fel, muzica "de calitate"... Dar sa stii ca mai bine ma simt cand ascult muzica religioasa... Daca te observi un pic, o sa iti dai seama de acelasi lucru... :rolleyes:
Reply With Quote