Subiect: monologul meu
View Single Post
  #7  
Vechi 11.06.2008, 10:28:38
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Stii cum poate sa o faca muzica metalului inteleapta pe Always?Exact cum pe unii slujitori ai altarului,(altar spre care o indemnati cu vehementa)ai fac sa devina tirani,indreptatiti simtindu-se de insasi haina "desavarsirii"pe care o poarta.Crezamantul este unul complex si nu cred ca putem conta pe unul atat de omenesc si concret,cat pe cel din propria fire care ne defineste si asupra caruia ne descoperim identitatea.Pe unii ai caracterizeaza un gen de muzica mai lent,pe altii unul mai alert...insa pe toti,deopotriva muzica si saltul vietii in propria constiinta.
Este foarte multa frustrare in aceasta aparenta,dar si mult adevar imbalsamat de experientele inconjuratoare dintre oameni.Este vag spus sa credem asa si nu altfel,insa prea intensa se dovedeste trairea noastra cu cele exterioare si interioare noua.Nu putem sa ne dovedim exacti,ci mai degraba relativi,fiindca oricum am da-o ne pandeste incertitudinea si confuzia unor realitati atat de diverse.
Nici macar nu exista un raspuns satisfacator pentru Always,inainte de a crede trebuie sa te intelegi pe sine,apoi sa intelegi imprejurul...dar totul depinde de ceea ce te formeaza,de experientele cumulate de-a lungul timpului,fiindca avem o calitate individuala.
Reply With Quote