View Single Post
  #35  
Vechi 28.06.2009, 21:06:01
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de C.tin Vezi mesajul
De aceea zic: spurcăciuni și trădători ai acestui neam, care ați călcat în picioare sacrificiul tinerilor de la Revoluția din dec. 1989, și ne-ați dus într-o altă robie și în altă nemernicie, temeți-vă !
Nu a fost nici o revolutie,a fost lovitura de stat! Si nu a fost nici un sacrificiu al tinerilor,credeti ca ei vroiau sa moara? Au iesit cu totii in strada (efectul de turma) si care a avut ghinionu... a fost impuscat. Si acum i-au facut eroi!

Si sa nu dam vina pe acei tradatori (care exista,desigur),ceea ce a urmat dupa '89 ne-am facut-o cu mana noastra,noi am dorit asta! Drept urmare,si pedeapsa lui Dumnezeu,daca o pot numi asa. Pentru tot ce se intampla suntem vinovati! Sa nu dam vina pe tradatori si hoti,pt ca noi i-am votat,noi i-am sprijinit,noi i-am incurajat! Si daca am vazut ca tot nu e bine... nu a iesit nimeni sa protesteze! Chiar,unde si cum a disparut peste noapte eroismul celor de la "revolutie"?? Fara suparare,dar Romania comunista a fost mult mai crestina decat cea de acum! Cu toate ca teoria spune altceva...
Reply With Quote