View Single Post
  #10  
Vechi 22.04.2006, 18:05:42
najhat najhat is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.04.2006
Mesaje: 68
Implicit

Citat:
În prealabil postat de spinu
"........si noi, crestinii, toata viata asta aspiram, sa devenim Sfinti." Aici faci confuzie in religii.Budistii aspira sa devina perfecti de unde si teoria lor cum ca omul renaste pana ce devine perfect.Nu aspiram sa devenim Sfinti pt ca Sfintii nu sunt ca noi ,nu locuiesc in orse, nu au familii caci familia lor este in ceruri ,si duar Dumnezeu exista in sufletul lor. Nu putem sa devenim Sfinti ci duar sa ne apropiem de Dumnezeu.
Cat despre ura intre religi cunosc pe Musulmani a caror invtatura sustine faptul ca cei ce nu cred sa fie ucisi.Este singura religie care foloseste agresiunea pt a isi chema credinciosii.La noi este invers, mergi la Dumnezeu daca vrei si nu esti obligat in nici un fel sa crezi ci duar ti s-a aratat odata adevarata credinta iar tu faci dupa cum voiesti.
imi cer scuze ca trebuie sa te contrazic in legatura cu religia islamica.Poate cu aproape 1400 de ani in urma.Eu pot so iti spun ca sunt casatorita cu un musulman de 23 de ani si nu am fost obligata sa imi schimb religia si avem 4 copii in virsta de 21,20,16.10 ani.Imi respecta religia si imi povesteste din Coran despre Domnul Isus Hristos-musulmani recunosc acest lucru dar fiecare isi iubeste religia si crede ca este cea mai buna.AR trebui sa ne iubim intre noi si sa ne respectam indiferent de religia care o avem.Dumnezeu ne iubeste pe toti! Hristos a inviat! Paste fericit.
Reply With Quote