View Single Post
  #64  
Vechi 26.05.2011, 23:15:55
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow @ Pr. Gheorghe

Parinte iartama dar vad ca nu ai inteles nimic din ce am spus si la ce mam referit si intrebat . Daca eu am facut ceva cu gind viclean si dusmanos sau urInd Sf. Biserica atunci rog pe Dumnezeu sa faca el L U M I N A, si sa nu lase ca omul sa terfeleasca In mocirla Biserica pentru care Hristos sa jertfit pe lemnul Cruci.
Nu ma desvinovatesc dar nu nici nu am sa tac vazInd cum se Interpreteaza si cum se ascunde dupa Sfintenia Sf. Biserici Interese vrajmase Lui Hristos.
Acum Inchei aici spunInd ca nu voi mai deschide gura ca sa ma apar de judecatile oamenilor , iar daca Dumnezeu va dori am sa si parasec acest forum nu fugind de lupta ce lasInd sa lucreze Dumnezeu .
Sa stii dumneata ca eu stiu mai multe de cIte tisa spus dumitale si stiu si care sunt interesele aici in aceasta zona ,am sa spun asa cum dumneata ai spus ca dac este de la Dumnezeu va dainui iar daca este de la oameni se va perde odata cu cei care leau facut.
Inaintea oamenilor nu am ce sa fac ca sa ma creada ca am dorit si doresc binele si propasirea Sf. Biserici . sunt o mIna de tarIna si un praf In vInt Insa Dumnezeul meu aceluia caruia slujesc din toata inima si din tot cugetul meu si caruia ma rog sa ma ierte si pe mine si mai ales pe acei carora lise pare ca iam nedreptait cu cuvIntul sau cu altceva si sa trimita Darul Duhului Sfint sa sfinteasca si sa curateasca toata rautatea din suflete de la noi toti si sa fim smeriti si umuli asa cum trebue sa fie cei care se numesc OSTASI AI LUI HRISTOS .
Parinte Inca o data spun ceia ce doresc cuiva raul sau binele sa mil dea mie Bunul Dumnezeu , acum Intelege fratia ta ceia ce doresti si ceia ce vrei sa Intelegi si iarta pe un netrebnic si un ratacit ca mine ca si Bunul Dumnezeu sa ma ierte, nu sunt un bun orator nici mincinos pentru ca nu pe oameni ias minti dac as minti ce pe Hristos care nu accepta minciuna si stie tot adevarul inainte sa se spuna sau sa se Infaptuiasca amin amin amin,
Dumnezeul meu Dumnezeul meu sa nu lasi sa se cuibareasca in inima mea si in sufletul meu mIndria si hula si pizma si trufia , ce sa ma feresti de lucrarea vrajmasului amin amin amin

Last edited by ioan_strainul; 26.05.2011 at 23:59:13.
Reply With Quote