View Single Post
  #1  
Vechi 18.11.2011, 14:46:17
alexalinadita alexalinadita is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.11.2011
Mesaje: 11
Implicit un mic ajutor pentru Alex,Alin si Adita

Buna tuturor,numele meu este Elena ,sunt noua pe acest forum .Imi cer scuze daca topicul meu o sa supere anumite persoane,am citit multe-si bune si rele ''nu doresc sa supar pe nimeni'',vreau doar,daca se poate si cu sprijinul dv.sa facem 3orfani -sa zambeasca putin de sarbatori.
Pana acum 6luni,familia cerea ajutor pt.mamica Claudia-bolnava de cancer renal.Mai bine de un an a luptat cat a putut sa invinga boala si sa nu ramana copii orfani si de mama,dar,pe 5Mai,Claudia ne-a parasit...cancerul a invins din nou.Copiii au ramas in grija bunicilor si a unei matuse,stiu ca sunt n cazuri ce au nevoie de ajutor,nu vrem sa se interpreteze altceva.Pana acum,au avut ce sa le puna bunicii pe masa,cu greu,dar nu au rabdat de foame,problema cea mare este ca gemenii,Alin si Alex trebuie sa faca naveta la 23km,cand au fost banuti au mers cand nu au mai lipsit,dar,nu pot lipsi la infinit,mezinul fiind la scoala primara are scoala mai aproape,dar,oricat ar incerca bunicii singuri nu mai fac fata,au trebuit sa-i faca tot rostul Claudiei(toate pomenile),acum mai trebuie sa mai cumpere lemne,cu ce au nu iasa in primavara,sa incalte copii de iarna,tocmai au facut pomana Claudiei de 6luni,
Daca ii intreb ce-si doresc ,copiii spun ca o vor pe mami inapoi,nu vor nimic altceva si i-au promis la mami ca n-o sa renunte la scoala,dar,mai lipsesc cand nu au banuti de drum.
Daca este cineva ce poate(doreste) sa le dea un mic ajutor va rog sa ne contactati ori pe privat ori la :marimarin1975@yahoo.com
Contul in care ceream ajutor pt.mamica a ramas in continuare deschis:
Gisca Elena:Banca Comerciala Romana,Sucursala Tg-Jiu,cod iban:RO86RNCB0318041795310001ron
Rugamintea noastra este sa ne contacteze doar persoanele ce doresc cu adevarat sa ajute,au fost situatii f.jenante,vorbe si promisiui multe si ajutor deloc,copiii inca nu si-au revenit ,cuvintele sunt de prisos doar ei stiu ce este in sufletul lor.
Pe 1nov.a fost ziua mezinului,Adita,din nou si-a adus aminte ca nu mai este mami sa-i faca tortul,nici nu a mai vrut nimic de ziua lui,a aprins in schimb lumanarile la pomanaClauudiei.In dec este ziua gemenilor,mai vin si sarbatorile,daca nu mai este mami,poate il ajutam pe mosul sa vina.

Doamne ajuta!
multa sanatate la toata lumea

Last edited by alexalinadita; 18.11.2011 at 18:27:23.
Reply With Quote