View Single Post
  #7  
Vechi 13.12.2011, 23:20:30
alexalinadita alexalinadita is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.11.2011
Mesaje: 11
Implicit

Buna seara,am vorbit cu matusa copiilor,o sa incerce sa gaseasca pe cineva...mai priceput ,mai in domeniu pentru a cere ajutor pt.copii.Nu ca n-ar fi facut-o mai devreme,dar,doctorita care a urmarit si urmareste in continuare copii(ma refer la medic psiholog),a zis ca inca nu si-au revenit copii,ca sa-si aminteasca iarasi toata durerea prin care au trecut...le-ar face mai mult rau decat bine.Ne-a recomandat sa incercam sa-i ajutam,fara sa-i implicam prea mult pe copii,de aceea am cerut seriozitate.La nevoie ,va pot trimite(cine are suspiciuni),acte medicale de-ale mamei,poze de la inmormantare,...
Tatal copiilor a decedat in urma unui accident rutier.Nu ne-am facut iluzii ca strigatul lor de ajutor...sa fie si...auzit,sau obisnuit sa nu-i vada si sa nu-i auda nimeni de cand cereau ajutor pentru mamica lor,daca ii auzea cineva poate mai era si astazi alaturi de ei,poate erau impreuna de sarbatori,numai El stie.Va intreb ,insa,ce sa facem...sa ma fac ca nu-i cunosc,sa-i lasam sa lupte singuri,oricand putem ajunge intr-o situatie asemanatoare...pentru unii 10lei inseamna putin,pentru altii mult,pentru ei inseamna ''o zi de mers la scoala'',doar naveta,daca ar putea ar merge pe jos,dar distanta este prea mare.
Orice suma de bani n-o sa inlocuiasca pe tatal sau pe mamica lor,dar,le-ar incalzi putin cuibusorul...cel putin de sarbatori.
Reply With Quote