View Single Post
  #10  
Vechi 02.01.2017, 00:30:24
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Un lucru important l-am inteles din Evanghelie.
Si acela este ca Dumnezeu mi-a dat si constiinta si libertate.
Ca sunt cu adevarat liber in Evanghelia lui Hristos, daca mi-o asum corect.
Liber pana la capat si sa gandesc si sa-mi asum viata si sensul pe pamantul asta. Sunt LIBER IN HRISTOS.
Si atat? Parca aud un coleg neoprotestant de pe forum :)

Citat:
Fara absolut nici un fel de teama ca voi fi judecat de Dumnezeu pentru ce fac in libertatea mea care izvoraste din Evanghelia lui Hristos.
Presupunand ca o cunosti corect si complet, bagi mana in foc (ul Iadului) pentru asta?

Citat:
Am judecat eu Sfanta Traditie, m-am despartit de Sfanta Traditie? NU. Despre ce vorbesti?
Cel putin eu imi asum un lucru cu o minte de om rational si nu din postura de papagal fricos care nici nu stie ce e cu el.
Pai logica e foarte simpla: daca vrei sa judeci la sange o mica parte din ea, si mai ales se pare din prisma unor idei preconcepute, de ce n-ai face la fel cu toata?

Doar nu oi fi un papgal fricos care nu stie ce e cu el.
Cine stie ce mai descoperi..

Citat:
Pentru evanghelie poti sa cauti pe net. Te ajuta mai mult decat te pot ajuta eu, nu are sens discutia pe care o propui.
Eu am auzit de "Evanghelie". De "evanghelie" nu, dar tu pari a fi expertul in asta si de asta ti-am si cerut pararea.

Citat:
Stii Alin, dupa toate posturile tale, mi se pare ca esti ca ala care scuipa in vant si vantul ii bate in fata. Cam asa mi se par posturile tale ca si caracter.
Multumesc pentru subiectivismul tau, dar n-are cum sa-l bata pe al meu
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote